1400 hp gücünde elektrikli Mustang

Ford Mustang'in yeni elektrikli SUV modeli Mach-E, erişebileceği maksimum gücü göstermek için yeni baştan ele alındı ve güç 1400 beygire çıktı.

Ford Performance ve Ford’a performans araç paketleri tasarlayan, geliştiren ve üreten RTR firması, tamamen elektrikli bir aracın performans potansiyelini göstermek için yaratılmış eşsiz bir yarış prototipi olan yeni Mustang Mach-E 1400 modelini tanıttı.

Ford’un ilk tamamen elektrikli aracı Mach-E’nin üzerine hazırlanan Mustang Mach-E 1400, 7 adet elektrik motoruna ve toplamda 1400 beygir güce sahip. Şimdilik sadece 1 adet üretilen aracın elektrik motorlarının 3’ü ön aksata, diğer 4’ü ise arka aksata yer alıyor. 56.8 kWh’lık bataryaların yer aldığı Mustang Mach-E 1400, maksimum 260 km/s civarında hız yapabiliyor.

Ayrıca bu sistem aracın kullanım amacına göre değiştirilebiliyor. Araçta Brembo frenler çok iyi frenleme amacıyla konulmuşken, hidrolik el freni ise drift yapılabilmesi için yer alıyor.

Profesyonel  yarış pilotu Vaughn Gittin Jr. Mustang Mach-E 1400 hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Bu aracın direksiyonu başına geçtikten sonra güç ve tork hakkındaki görüşlerim değişti, perspektifim genişledi. Bu deneyim, belki de manyetik bir roller coaster dışında hayal ettiğiniz hiçbir şey gibi değil.”

Standart bir Mach-E gövdesiyle 10 bin saatlik bir çalışma sonucunda ortaya çıkan Mustang Mach-E 1400, çok gelişmiş mekanik yapısı sayesinde istenirse pistlerde yarış için, istenirse de drift için özel olarak hazırlanabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu