5 yaşındaki araçlar Haziran ayı ilanlarının lideri

sahibinden.com'un verilerine göre 5 yaşındaki araçlar Haziran ayı ilanlarının lideri oldu. İlan sayılarına bakıldığında ise Haziran ayının önceki aya oranla en çok artış gösteren vasıta alt kategorisi yüzde 20 ile Modifiye Araçlar oldu. Yüzde 11 ile Minivan & Panelvan, yüzde 10 ile Motosiklet ve UTV, yüzde 9 ile Otomobil, Modifiye Araçları takip etti.

sahibinden.com’un Vasıta Endeksi raporuna göre Haziran ayının en çok ilan verilen vasıta kategorisi Otomobil olurken Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Ticari Araçlar ve Motosiklet, sıralamayı takip etti. Marka & Model sıralamasında ilk sırada Renault Clio yer aldı. Clio’yu Volkswagen Passat takip etti. Sıralamanın devamı ise şu şekilde; Opel Astra, Renault Megane, Ford Focus.

İlan sayılarına bakıldığında ise Haziran ayının önceki aya oranla en çok artış gösteren vasıta alt kategorisi yüzde 20 ile Modifiye Araçlar oldu. Yüzde 11 ile Minivan & Panelvan, yüzde 10 ile Motosiklet ve UTV, yüzde 9 ile Otomobil, Modifiye Araçları takip etti. Haziran ayında en çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası değişmedi ve ilk sırayı yine Nissan aldı.

sahibinden.com’un Haziran verilerine göre en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt türü dizel olan otomobil ilanları verildi. 2016 model otomobiller, ilanların lideri oldu.

Tüm ilanlar arasında, araçların yüzde 34’ü 0 – 100bin kilometre aralığında yer alırken ilanların yüzde 26’sı 50.000 – 100.000 TL aralığında satışa sunuldu.

sahibinden.com’da, ilan bakanlar Haziran ayında en çok Volkswagen marka otomobillerle ilgilendi. Volkswagen’i Renault, BMW ve Opel takip etti. Mercedes-Benz ise yerini Haziran ayında Ford’a bıraktı.

Araçlar en çok gece 22:00-23:00 aralığında incelendi, ilanlara ortalama bakılma süresi ise 10 dakika 16 saniye. sahibinden.com’un Haziran ayı verilerine göre satılık otomobil ilan fiyatları yüzde 1,85 arttı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu