Almanya sendikası üretime devam diyor

Almanya'nın en büyük sendikaları IG Metall ve VDA, otomotiv üreticilerinin stokları satamaması halinde batacağını vurgu yapan mektup yollayarak, Angela Merkel'e üretimin en kısa sürede başlaması için çağrı yaptı.

Dünyayı etkisi altına alna koronavirüs (Covid-19) salgının kapsamında bir çok otomobil firmaları üretime ara vermişti ve vermeye de devam ediyor. Almanya’nın en büyük sendikaları IG Metall ve VDA,  firmaların elindeki stokları satamaması halinde batacağına vurgu yapan detaylı bir mektup yollayarak,  Angela Merkel’e üretimin en kısa sürede başlaması için çağrı yaptı. Gönderilen mektupta firmaların ve dolayısı ile çalışanların risk altında olduğu belirtildi.

Sendikaların ortak mektubunda firmaların elindeki stokları satamaması halinde batacağına, firmaların daha fazla otomobil üretemeyeceğine ve eğer talep karşılanamazsa teslimat ve üretim duracak ve firmaların tekrar üretime geçmek adına ikinci bir şansı olmayacağı vurgu yapılan mektupta,  ithalatçılar birliği VDIK ve distribütörler derneği ZDK’nın imzası yer alıyor.

Otomotivin kalbi olan Almanya, ekonomisinin bel kemiği olan sektörü tekrar harekete geçirmek için Angela Merkel ve endüstrinin önde gelen isimleri çaba gösteriyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu