Arkana Avrupa’ya geliyor

Renault'un Rusya'da üretip önce bu ülkede satışa sunduğu coupe SUV modeli Arkana, 2021'de tüm Avrupa'da satışa çıkıyor.

Temmuz 2019’dan beri Rusya’da satışa sunulan Arkana, bu yıl Şubat ayında Güney Kore’de Samsung XM3 olarak tanıtıldı. Şimdi Renault, Arkana’nın 2021’in ilk yarısından itibaren Avrupa pazarlarına ulaşacağını açıkladı.

Arkana, benzersiz Orange Valencia gövde rengi, siyah ve koyu metal dış kaplama, F1’den esinlenilmiş aerodinamik kanatlı sportif ön tampon, kırmızı ek parçalar, özel Shadow-Tinted jantlar, krom kaplı çift egzoz çıkışı, gövde renkli difüzörüyle daha dinamik ve daha sportif bir tasarım sunuyor.

Arkana RS Line iç  mekanında, karbon kaplamalı trimler, ön panelin üst kısmı boyunca uzanan kırmızı kaplama, siyah bir tavan döşemesi, kırmızı süsleme dikişleri, emniyet kemerleri üzerindeki kırmızı şerit ve alüminyum pedallar yer alıyor. Arkana’da, Easy Link 7-9.3 inçlik büyüklüğe sahip merkezi dokunmatik ekran, 4.2-7-10 inçlik büyüklüğündeki dijital gösterge paneline sahip kokpit ve Trafik Sıkışıklığı Yardımcısı yarı otonom sistemi, Güvenli Aktif acil fren sistemi, kör nokta uyarısı, şeritten ayrılma uyarısı, Park ve Güvenlik sürücü destek sistemler sunuluyor.

Renault, Kadjar türevi coupe SUV modeli Arkana’da, 140 beygir E-Tech Hybrid güç aktarma organı ve 12V mikro hibrit destekli TCe (turbo benzinli) 140 ve 160  beygir motorlardan oluşan bir all-hybrid serisi sunuyor. Yeni Renault Arkana 2021’in ilk yarısında Avrupa’da piyasaya sürülecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu