Asfalt katili SUV: Audi RS Q8 600 hp

Audi, standart yol modellerinin güçlü sportif yorumları RS6 ve RS7 Sportback'ten sonra aynı motoru kullandığı yeni spor SUV modeli RS Q8'i ortaya çıkarttı.

Audi SUV sınıfının amiral gemisi Q8, RS modeliyle Los Angeles Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıktı.

RS Q8 kaputunun altında RS6 ve RS7 Sportback modellerindeki 400 hp güç ile 800 Nm tork üreten 4.0 litrelik V8 motorunu kullanarak 0-100 km/s ivmelenmesini yalnızca 3.8 saniyede tamamlıyor. Gücü ile yerinde duramayan RS Q8’in 0-200 ivmelenmesi 13.7 saniye sürerken, maksimum hızını 305 km/s’de tamamlıyor.

Audi Q8, ön bölümdeki dev hava girişleri ve arka bölümde sunduğu geniş çift egzoz çıkışıyla RS versiyonunu 22 inçlik jantlarla kombine ederek sportif tasarıma kavuşturuyor. Q8’e göre ön bölümde 10 milimetre, arkada ise 5 milimetre daha fazla uzunluk sunuyor. Ayrıca tavana monte edilen spoyler ile sportif duruşa katkı sunuyor.

RS Q8’in içinde RS logolarıyla bezenen deri ve alcantara spor koltuklar yer alıyor. Aynı zamanda özel RS gösterge panelini standart sunan modelde, head up display (HUD) ekranı da opsiyonel olarak tercih edilebiliyor.

RS Q8’in fiyatını Almanya’da 127 bin euro olarak açıklayan Audi, aracın satışını 2020 yılının başlarında gerçekleştirmeyi planlıyor.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mesut Abi merhaba.
    Peugeot 3008’i test ettinizmi veya edecekmisiniz.
    Iyi günler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu