503 beygirlik yeni Audi e-tron’lar geliyor

Üç motora sahip ilk seri üretim elektrikli otomobil Audi e-tron S ve e-tron S Sportback, 503 beygir gücü ve 973 Nm torkuyla performans tutkunlarının gözdesi olacak.

Alman otomobil üreticisi Audi, üç elektrikli motora sahip performanslı modelleri e-tron S ve e-tron S Sportback’i gün yüzüne çıkardı.

Audi e-tron S Sportback

Audi’nin e-tron S ve e-tron S Sportback, ön aksında bir arka aksında ise iki motora yer veriyor. Üç elektrik motoru kullanan ve ilk seri üretim otomobiller olarak lanse edilen bu araçlar toplamada 503 hp güç ve 973 Nm maksimum tork üreten motor sunuyor. Böylece araçlar 0-100 km/s ivmelenmesini 4.5 saniyede tamamlayarak, maksimum 210 km/s hıza ulaşıyorlar.

Audi e-tron S Sportback

Audi, e-tron S ve e-tron S Sportback’in elektrikli motorlarını beslemek için brüt olarak 95 kWh, kullanılabilir kısım olarak ise 86 kWh sahip yüksek voltajlı bataryaya yer veriyor. Aracın zeminine yer alan bataryalar, aracın ağırlık merkezini aşağıda tutmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda bu bataryalar; e-tron S’te 359 kilometre, e-tron S Sportback’te ise 363 kilometre sürüş menzili sunuyor.

Audi e-tron S

Audi e-tron S ve e-tron S Sportback, akıllı sürüş sistemiyle birlikte yakıt verimliliğin artırılması adına normal sürüş modunda sadece arkadaki elektrik motorlarında faydalanıyor. Yüksek süratlarda ise arka motorlara ön motordan destek geliyor. Ayrıca arkadaki elektrik motorları sayesinde tork bağlı bulunduğu tekerleklere güç vererek, mekanik diferansiyel sistemini ortadan kaldırılıyor.

Audi e-tron S

Mevcut e-tron’dan farklı olarak 50 mm daha geniş gövdeye sahip e-tron S ve e-tron S Sportback, dış tasarımında; siyah krom ızgara, kaslı sportif tampon, daha geniş jantlar, krom çıtalar ve opsiyonel olarak sunulan Digital Matrix LED farlar sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu