AVC-Osmanlı’dan sezona hızlı giriş

Türkiye Trial Şampiyonası Bursa'da start aldı. Dört kişilik takımların yarıştığı sezonun ilk yarışında AVC-Osmanlı takımı önde bitirdi.

İki araç ve dört sürücüden oluşan takımların, zorlu engeller içeren parkurda zaman karşı mücadele ettiği Türkiye Trial Şampiyonası‘nın ilk yarışı 04-05 Mayıs tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirildi. Nilüfer Belediyesi katkılarıyla Bursa Alternatif Sporlar Kulübü (BASK) tarafından düzenlenen organizasyon Nilüfer Fadıllı Yamaç Paraşütü Tesisleri’nde belirlenen parkurda koşuldu.

2 gün boyunca kalabalık bir seyirci topluluğu tarafından heyecanla takip edilen organizasyonu, Toyota ile yarışan Adnan Ofluoğlu-Şenol Coşkun ve Abartürk adlı özel yapım araç ile yarışan Oğuz Kağan-Kürşat Öztürk ekiplerinden oluşan AVC-Osmanlı takımı ilk sırada tamamladı. Suzuki Samurai’ler ile yarışan Şencan Özkurt-İsa Üstündağ ve Ahmet Kurt-Selim Avcı ekiplerinden oluşan ev sahibi Teleferik Offroad Team ikinciliği elde ederken, Göktürk adlı özel yapım araç ile yarışan Mithat Sönmez-Muharrem Ekebil ile Jeep Cherokke ile yarışan Uğur Kalbal-Ümit Aydın ekiplerinden kurulu Nascar Jeep Marmara Vinç takımı sezona üçüncülükle başlamış oldu.

2019 Türkiye Trial Şampiyonası‘na 29-30 Haziran tarihlerinde kısa adı DOSOD olan Düzce Otomobil Sporları ve Offroad Kulübü tarafından Kaynaşlı Motorsporları Kompleksi ’nde organize edilecek ikinci ayak yarışı ile devam edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu