AVC-Osmanlı’dan sezona hızlı giriş

Türkiye Trial Şampiyonası Bursa'da start aldı. Dört kişilik takımların yarıştığı sezonun ilk yarışında AVC-Osmanlı takımı önde bitirdi.

İki araç ve dört sürücüden oluşan takımların, zorlu engeller içeren parkurda zaman karşı mücadele ettiği Türkiye Trial Şampiyonası‘nın ilk yarışı 04-05 Mayıs tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirildi. Nilüfer Belediyesi katkılarıyla Bursa Alternatif Sporlar Kulübü (BASK) tarafından düzenlenen organizasyon Nilüfer Fadıllı Yamaç Paraşütü Tesisleri’nde belirlenen parkurda koşuldu.

2 gün boyunca kalabalık bir seyirci topluluğu tarafından heyecanla takip edilen organizasyonu, Toyota ile yarışan Adnan Ofluoğlu-Şenol Coşkun ve Abartürk adlı özel yapım araç ile yarışan Oğuz Kağan-Kürşat Öztürk ekiplerinden oluşan AVC-Osmanlı takımı ilk sırada tamamladı. Suzuki Samurai’ler ile yarışan Şencan Özkurt-İsa Üstündağ ve Ahmet Kurt-Selim Avcı ekiplerinden oluşan ev sahibi Teleferik Offroad Team ikinciliği elde ederken, Göktürk adlı özel yapım araç ile yarışan Mithat Sönmez-Muharrem Ekebil ile Jeep Cherokke ile yarışan Uğur Kalbal-Ümit Aydın ekiplerinden kurulu Nascar Jeep Marmara Vinç takımı sezona üçüncülükle başlamış oldu.

2019 Türkiye Trial Şampiyonası‘na 29-30 Haziran tarihlerinde kısa adı DOSOD olan Düzce Otomobil Sporları ve Offroad Kulübü tarafından Kaynaşlı Motorsporları Kompleksi ’nde organize edilecek ikinci ayak yarışı ile devam edilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizi görüntüleyebilmek için reklam gösterimine izin vermelisiniz.