BMW 5 Serisi tazelendi

Makyajlanan 5 Serisi; göz alıcı tasarım estetiği, ayırt edici BMW sürüş keyfi, çığır açan yarı otomatik sürüş teknolojileri ve eşsiz dijital hizmetleriyle göze çarpan bir çekicilik sunuyor. 

Bavyeralı üretici, makyajlanan 5 Serisi’ni tanıttı. Artan otorite hissi, sürücü yardımı, kontrol / çalıştırma ve bağlantı alanlarında elektrifikasyon ve en son yeniliklerin verimliliği artıran etkisi, yeni BMW 5 Serisi’nin lider konumunu sağlamlaştırmasına yardımcı oluyor.

Makyajlanan 5 Serisi; göz alıcı tasarım estetiği, ayırt edici BMW sürüş keyfi, çığır açan yarı otomatik sürüş teknolojileri ve eşsiz dijital hizmetleriyle göze çarpan bir çekicilik sunuyor.

1972’de ilk kez sunulan BMW 5 Serisi Sedan, şimdi makyajlanan yedinci model nesliyle gün yüzüne çıkıyor. Aynı zamanda 1991 yılından bu yana var olan 5 Serisi Touring versiyonu da makyajlanan beşinci nesliyle; daha geniş iç mekan, keskin tasarım ve konforuyla station wagon tutkunlarının beğenisine sunuluyor.

Makyajlı G30 kasa 5 Serisi, LCI (Life Cycle Impulse) olarak tabir edilen estetik operasyon sonucunda kardeşi G20 3 Serisi’ne paralel bir kimliğe kavuşuyor. Stop grafikleri ve çerçevesi daha belirgin hâle gelen makyajlı 5 Serisi,  farlarında da tıpkı D segmenti kardeşi gibi iki katmanlı bir far tasarımı sunuyor.

5 Serisi, çağdaş zarafeti ve sürücü odaklı kokpit tasarımıyla harmanlanan iç mekanıyla uzun mesafelerde sürüş keyfi ve rahat ilerleme için ideal bir ortamı sağlıyor. Yüksek kaliteli malzemeler ve hassas işçilikle hazırlanan iç mekanda, modern, premium bir ortam sunuyor. Multimedyada, artık standart olarak 10.25, opsiyonel olarak 12.3 inç boyutunda alınabilen merkezi ekrana yeniden düzenlenmiş merkezi kontrol paneli eşlik ediyor. Deri kaplı direksiyon simidindeki kumandalar da elden geçirilmiş. Standart donanımı biraz daha gelişen 5 Serisi Sedan ve Touring’de opsiyon listesinde M çok fonksiyonlu koltuk, yeni trim parçaları, koltuk döşemeleri eşlik ediyor.

Sürüş asistanlarında opsiyon olarak, şeritten çıkma uyarısı ve şeride geri sokma, navigasyon destekli direksiyon gibi detayların içerdiği Driving Asisstant sistemi sunuyor. Aynı zamanda 50 metreye kadar tüm direksiyon hareketlerini devralan Park Asistanı, entegre araç içi kayıt cihazı ve trafik işareti tanıma gibi ekstralar da makyajlı 5 Serisi’nde sunuluyor.

5 Serisi, genel olarak hafif makyaj operasyonuna uğrasa da en büyük değişikliği kaputun altında gizliyor. BMW makyajlı 5 Serisi’nde eDrive adlı plug-in hibrit teknolojisi sunuyor. 530e ve 530e xDrive çiftinde sunulan eDrive plug-in hibrit teknolojisi, dört silindirli benzinli ünite ile elektrik motorunu kombine ediyor. Fosil yakıttan 184 hp (135 kW) güç alınırken elektrik motoru 80 kW, yani 109 hp güç sağlıyor. 5 Serisi, xDrive (4 çeker) versiyonlarda 53-56 km menzil sunarken, sadece arkadan itiş kullanan versiyonda ise 58-62 km arasında menzil değişiklik gösteriyor.

5 Serisi’nin yine 80 kW’lık motor kullanan 2020’nin sonbaharında gelecek olan yeni 545e xDrive versiyonu ise içten yanmalı motor sıralı 6 silindire ve 286 hp (210 kW) güce sahip. Safi elektrik menzili 54-57 km arasında değişen bu modelin kombine gücü ise 394 hp (290 kW) olarak belirtiliyor.

Ülkemizde satılan 520i, 530i ve 540i gibi benzinli seçeneklere ek olarak 2019 sonunda hafif hibrit desteğine kavuşan 520d xDrive da kendine makyajlı versiyonlarda da yer bulmaya devam edecek. Toplamda 3 benzin, 3 dizel versiyondan oluşan ailenin M5 gelene kadarki en güçlü yeni üyesi V8 motorundan 530 bg (390 kW) güç sağlamaya devam edecek. Tüm motorlar 8 ileri Steptronic şanzıman ile satılacak. 520i hariç tüm paketlerde standart ya da opsiyonel olarak xDrive dört çeker sistemi de sunuluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu