BMW 8 Serisi üçledi

Yeni BMW 8 Serisi Coupe ve Cabrio'nun ardından, dört kapılı Gran Coupe de geldi.

BMW, çok daha geniş arka yolcu bölmesi, günlük kullanabilirliği, her BMW 8 Serisi’nden alışık olduğumuz heyecan verici performansı ve göz alıcı tasarımıyla 8 Serisi keyfini, bu kez 4 kapılı Gran Coupe modeli ile sunuyor.

Sportif ayrıcalık, bireysel çekicilik dış tasarım:

Keskin çizgiler ve BMW markasının yeni tasarım dili boyunca ipliğe benzeyen geniş yüzeylerin birleşimi, yeni BMW 8 Serisi Gran Coupe’nin dışında dinamizm ve şıklık arasında eşsiz bir denge kurmasına yardımcı oluyor.

Optimize edilmiş aerodinamik ve ağırlık:

Yeni BMW 8 Serisi Gran Coupe’nin aerodinamik özellikleri, neredeyse tamamen sızdırmaz bir alt gövde, ayarlanabilir böbrek ızgara çıtaları ile aktif hava kapağı kontrolü, ön aprondaki hava perdeleri ve süper ince dış ayna tabanları gibi özellikler ile destekleniyor. BMW M850i ​​xDrive Gran Coupe üzerindeki ön yağlayıcı, ön aks kaldırmasını yüksek hızlarda asgari düzeye çekiyor.

Akıllı bir malzeme karışımı ve hedeflenen hafif tasarım önlemleri, yeni BMW 8 Serisi Gran Coupe’nin ağırlığını en aza indiriyor. Kapılar ve gövdenin kabuğu için alüminyum monokok yapı kullanılırken, motor kaputu, ön perde paneli, motor alt çerçevesi, ön perde ve arka tampon desteği gibi elemanlar da alüminyumdan oluşuyor. Plastik bagaj kapağı, magnezyum kokpit desteği ve merkez tünelde karbon fiber takviyeli plastik kullanımı, hem ağırlığı azaltmaya hem de etkiyi optimum dağıtmaya yardımcı oluyor.

İç ve ekipman:

Yeni BMW 8 Serisi Gran Coupe’nin kendine özgü stil anlayışı, iç tasarımında da açıkça parlıyor. Yeni BMW 8 Serisi Gran Coupe’nin hem ön hem de arka tarafı, yolcularına temiz bir şekilde çözülmüş dinamizm ve lüks karışımı ile desteklenmiş bir sürüş deneyimini yaşatıyor.

Yüksek kaliteli iç tasarım hassas detaylarla dolu. Kokpit, orta konsol ve kapı kaplaması uzunlamasına işaret eden çizgilerden oluşuyor. Bu, otomobilin dinamik özünü yansıtırken, sürücünün dikkatini yola yönlendirerek sportif sürüşe odaklanmayı sağlıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu