Bursalı Megane Sedan tazelendi

Renault'un Türkiye'de ürettiği ve otuza yakın ülkeye ihraç ettiği Megane Sedan makyajlandı ve 1.0 TCe turbo benzinli motora kavuştu.

Türkiye’de üretilen ve yükse satış başarısı gösteren Renault Megane Sedan hafif makyajdan geçti. 115 beygilik 1.0 TCe turbo benzinli motora da kavuşan Megane Sedan’da artık 10.2 inçlik bir dijital gösterge paneli sunuluyor. 2016 yılından bu yana 200 bin adetlik satış performansına ulaşan Megane Sedan, otuza yakın ülkede Renault markasının uluslararası gelişimine katkı sağlıyor.

Daha rafine bir tasarıma sahip makyajlı Megane Sedan, yolda daha fazla güvenlik ve konfor için en son teknolojilerle donatıldı. Megane Sedan, yolda daha verimli olan yüzde 100 Pure Vision LED teknolojisinin yanı sıra sembolik Renault C şeklindeki ışık imzasını birleştiriyor.

Önde, yeni kaslı bir tampona ve krom öğeler içeren yeni bir ızgaraya sahip Megane Sedan, gelişmiş aerodinamik için tekerlek bombelerinin önünde hava deflektörleri sunuyor. Makyajlı Megane Sedan yan cephede, yeni bir çamurluk tasarımından ve kapı kolu aydınlatmasından yararlanıyor.

Megane Sedan makyajla birlikte, yeni Highland Grey dahil olmak üzere yedi dış renge yer veriyor. 16 ila 18 inç tekerlekler de Megane Sedan’daki yenilikler arasında yer alıyor.

Makyajlı Megane Sedan, iç mekanda; 10.2 inçlik dijital gösterge paneli, 9.3 inçlik multimedya ekranı yer alıyor. Yeni Renault EASY LINK bağlantılı multimedya sistemi, tüm navigasyon ve bilgi-eğlence özelliklerinin yanı sıra MULTI-SENSE ayarlarını da sunuyor. Daha fazla ergonomi için, sürüş yardımı kontrolleri direksiyon simidinde birlikte gruplandırılmış. Megane Sedan’da, sürücü artık daha konforlu bir sürüş konumu için elektrikli olarak ayarlanabilen bir koltuğa sahip.

Yeni, daha akıcı ve sezgisel bir arayüzden yararlanan Renault EASY LINK multimedya sistemi, akıllı telefonla aynı kodları kullanıyor ve ses tanıma, Android Auto ile Apple CarPlay uyumluluğunun yanı sıra Google adres arama, yakıt ile navigasyon entegre ediyor.

Eco, Comfort, Sport ve MySense olmak üzere dört sürüş modu içeren Renault MULTI-SENSE teknolojisi, sürüş deneyimini daha da sürükleyici hale getiriyor. Yeni özellikler arasında daha fazla sezgisellik için geliştirilmiş ergonomi ve basitleştirilmiş ayarlar, yeni ambiyans aydınlatmaları ve motor sesi için R-Sound uygulaması yer alıyor.

Yeni Megane Sedan, sürüşü daha güvenli ve daha keyifli hale getirmek için yeni sürüş destek sistemleri içeriyor:

  • Start & Stops işlevli Adaptif Hız Sabitleyici , araç ile öndeki araç arasındaki mesafeyi belirli bir hızda koruyor ve aracın hızlanmasını ve frenlemesini düzenliyor.
  • Aktif Acil Fren Sistemi, yaya algılama ile güçlendirildi. Sürücüyü tehlikeli bir duruma karşı uyararak güvenliği en üst düzeye çıkarıyor ve sürücünün tepki vermemesi durumunda fren uyguluyor.
  • Arka Çapraz Trafik Uyarısı yaklaşan engeli algılıyor ve gerideki aracın sürücüsünü uyarıyor.

Ek olarak, elektronik park frenine Auto Hold özelliği de eklendi. Yeni Megane Sedan, Şerit Takip ve Uyarı Sistemi, Uyuklama Uyarısı ve Kör Nokta Uyarısı gibi daha güvenli ve daha konforlu sürüş sağlayan yardımcıları eklemeye devam ediyor.

Yeni Megane Sedan, Euro 6D FULL standardına uyumlu daha geniş bir motor yelpazesi sunuyor:

  • Yakıt tüketimini ve karbon emisyonlarını azaltmak için optimize edilmiş 115 hp (manuel şanzımanlı), tamamen yeni 1.0 TCe direkt enjeksiyonlu motoru ürün gamına ekledi. Partikül filtresi ile donatılmış 1.3 TCe motor ise 140 hp güç üretmeye devam ediyor. 1.3 TCe ile birlikte 6 ileri manuel şanzıman ve 7 ileri EDC çift debriyajlı otomatik şanzıman sunuluyor.
  • Dizelde, 1.5 Blue dCi motor 115 hp versiyonuyla görev yapmaya devam ediyor.  Bunda da 6 ileri manuel ve 7 ileri EDC çift kavramalı otomatik şanzıman yer alıyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu