C5 Aircross’a derin makyaj

Özellikle ön cephede tümüyle elden geçirilen ve daha güncel bir yüz kazanan Citroen'in amiral gemisi C5 Aircross, özellikle ön cephede selefinden radikal bir şekilde ayrılıyor.

Citroen, aile dostu modeli C5 Aircross SUV’u, rakipleri karşısında daha rekabetçi hale gelmesi ve taze bir yüz kazanması için derin bir makyaj operasyonundan geçirdi.

Selefinden daha modern görünen crossover, makyaj öncesi C5 Aircross’a göre daha radikal bir ön cephe kazandı.

Panjur, farlar, tampon ve logonun yerleşimi tamamen değişirken, uzaktan LED şeritler gibi görünen ve fardaki LED ışıklarla bütünleşen panjur üstündeki parlak çizgiler, aracın elektrikli otomobil çağına ayak uydurduğunu gösteriyor. Yine logoda ışık hissi uyandıran parlak kontürler de bu bütünlüğü tamamlıyor.

Makyaj öncesinde gövde rengi yatay çıtayla ikiye bölünen farlar artık tek parça. Bu da panjurun dikey olarak küçülmesine ve daha büyük görünen bir tampona sebep oluyor.

Yeni tamponun kardeş marka Peugeot SUV modellerini, özellikle de 2008 tamponunu çağrıştırdığını belirtelim. C5 Aircross’un yeni ön cephesi, Citroen’in adeta kimlik kartı haline gelen farklı renklere boyalı, köşeleri oval şekillerden kurtulmuş görünüyor. O şekiller gidince aracın daha görkemli ve kaslı göründüğü de bir gerçek.

Yanda, gövde üzerinde herhangi bir değişiklik göze çarpmazken, parlak siyah aynalar ve yeni 18 inç alaşım jantlar öne çıkıyor. Arkada ise sadece stop lambalarında iç tasarımın değiştiğini görüyoruz. Makyajdan önce, aracın her noktasında olduğu gibi stop lambalarında da köşeleri yuvarlatılmış ışıklar varken, şimdi şerit şeklinde ışıklara geçilmiş.

Citroen, bu modelinde en çok şikayeti siyah boyalı tavanından almıştı. boya patlamaları kullanıcıları mağdur ederken, Cirtoen yetkililerinin de epeyce başını ağrıtmıştı. Makyajlı C5 Aircross’ta Citroen’in bu ikinci renk tavandan vazgeçmediği görülüyor. Umarız sorun ortadan kalkmıştır.

Yenilenen SUV’un kabinine giren sürücüler, C5 X’te gördüğümüz kokpitten ilham alan, tazelenmiş bir iç mekan bulacaklar. Göze ilk çarpan değişiklik, Orta konsolun üzerine çıkarılmış 10 inçlik ekrana sahip yeni bilgi-eğlence sistemi. Daha ince hava çıkışları ve kolsuz bir vites değiştiriciye sahip yenilenmiş orta konsol belki daha güncel görünüyor ama bu tasarımdan pek çok C5 Aircross tutkunu pek hoşlanmayacak gibi geliyor. Makyaj, iç mekana ayrıca ısıtma ve masaj fonksiyonlarının yanı sıra ilave dolguya sahip yeni Gelişmiş Konforlu koltuklar da kazandırdı.

Güncellenen C5 Aircross, bu yaz Avrupa bayilerinde sergilenmeye başlayacak ve bildiğimiz benzinli, dizel ve plug-in hibrit motorlarla satışına devam edecek. C5 Aircross’un Plug-in hybrid versiyonu, 180 beygirlik 1.6 PureTech benzinli motordan ve bir elektrik motoruna güç sağlayan 13,2 kWh pil paketinden oluşuyor. Bu kurulum, crossover’a toplam 222 hp (165 kW / 225 PS) güç sağlarken, sadece elektrikle 55 km yol almasına olanak tanıyor.

Yeni C5 Aircross hakkında ne düşündüğünüzü yorum olarak bizimle paylaşın.

FOTO GALERİ👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu