Castrol, e-sıvılar ile değişime öncülük ediyor

Castrol, "Yağın Ötesinde" çalışma mottosu ile elektrikli otomobiller için geliştirdiği e-sıvılarla değişime öncülük etmeye devam ediyor.

Madeni yağ sektöründe öncü çalışmaları ile lider marka haline gelen Castrol, “Yağın Ötesinde” çalışma mottosu ile elektrikli otomobiller için geliştirdiği e-sıvılarla bir üst seviyeye taşıyor.

Elektrikli araçlara yönelik e-şanzıman ve batarya soğutma sıvılarını binek otomobillerde sunan Castrol, Jaguar Formula E takımı ve Formula E şampiyonasında yaptığı ortaklık birlikteliğiyle sıvılarının performansını artık pistlerde de ortaya koyuyor.

Madeni yağ devi Castrol, uzun yıllardır devam ettirdiği Ar-Ge çalışmaları ile sektöre her zaman karada, havada ve uzayda tercih edilmesiyle öncülük etmiş marka, şimdi ise hibrit ve elektrikli otomobillerin ihtiyacı olan tüm e-sıvılar ile sektörde yine öncülüğünü koruyarak devam ediyor.

Castrol’ün Global OEM ortaklıkları elektrikli otomobil süreçlerinde de devam ediyor

Castrol, küresel çaptaki OEM ortaklıklarını elektrikli otomobil süreçlerinde de devam ettirerek geleceğe yönelik çalışmalarının ne denli önemli olduğunu ortaya koyuyor. Madeni yağ devi, gelişen teknolojileri yakından takip ederek, şanzıman üreticileri ve elektronik parça üreticileri ile iş birliği çerçevesinde elektrikli araçlar için de yağlar ve e-sıvılar test etmeye ve geliştirmeye devam ediyor. Castrol, aralarında Jaguar’ın I-Pace, Çin’in Tesla’sı NIO ve en büyük araç üreticilerinden SAIC’in modellerinin üretimleri içerisinde yeni e-sıvıları ile yer alması ve Jaguar Formula-E takımı ile birlikte yapılan çalışmalarla teknoloji ve otomotiv dünyasında dikkatleri üzerine topluyor.

Castrol’ün e-sıvıları kendisini pistlerde kanıtlayacak

Formula E’nin altıncı sezonunun başlamasına kısa bir süre kala Castrol ve Panasonic Jaguar Racing Formula E Team, dünyanın en büyük elektrikli otomobil yarışı Formula E’ye birlikte hazırlanma kararı aldı. Castrol’un elektrikli otomobiller için ürettiği e-sıvılar ve e-gresler Jaguar’ın I-TYPE 4 aracında kullanılacak ve iki markanın ortak geliştirdiği teknolojiler Formula E’de yarışacak.  Formula E Şampiyonası, Castrol’ün ileri teknolojisini üst düzey performans koşullarında test etmeye ve geliştirmeye imkan tanıyacak.

Yarış pistlerinden fabrikaya

Jaguar ve Castrol’ün pistteki ilişkisi, 1980’lere dayanıyor. İki marka, 1988’de Le Mans 24 saat ve 1990’da 24 Saat Daytona gibi prestijli zaferler kazandı. Bu ortaklık 2001 yılında Jaguar Land Rover’ın, madeni yağ devi Castrol’ün teknolojilerini fabrika dolum yağlarında kullanmaya başlaması ve satış sonrası hizmetlerinde Castrol’ü tercih etmesi ile pistlerden yollara taşındı. Bugün ise bu yakın ortaklık pistte ve yollarda düşük emisyon değerlerine sahip, yakıt tasarrufu sağlayan elektrikli otomobiller için e-sıvılar geliştiren teknoloji sayesinde yepyeni bir ufka genişliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu