Chery SUV’lar İstanbul’da!

Çinli Chery yıllar sonra Türkiye'ye geri döndü. Chery’nin yeni SUV araçları OMODA 5, TIGGO 7 PRO ve TIGGO 8 PRO, lansman öncesi İstanbul Anadolu yakasında görüntülendi. Chery 3 SUV modelini son çeyrekte Türkiye pazarına sunmayı planlıyor. Chery, 5 içinde Türkiye'de bir üretim tesisi kuracağını açıkladı.

Çin’in dünyada 80’den fazla ülkeye ulaşan global markası Chery ilk aşamada ACTECO serisi 1,6 lt’lik benzinli motorlarla donatılmış 3 SUV modelini Türkiye pazarına sunmayı planlıyor. Chery’nin yeni SUV araçları OMODA 5, TIGGO 7 PRO ve TIGGO 8 PRO, Türkiye’deki tanıtımlar öncesi İstanbul Anadolu yakasında görüntülendi.

Chery Omoda 5 Coupe SUV

Bu modellerden biri tamamen sportif coupe SUV modeli Omoda 5. Omoda’nın “Art in Motion” adı verilen akışkan hatlara sahip tasarımının da dünyada oldukça ilgi çektiği biliniyor. 5 koltuklu kompakt SUV modeli Tiggo 7 Pro ve 7 koltuklu orta boy SUV modeli Tiggo 8 Pro ise Türkiye pazarına girecek diğer modeller olacak. Bu üç modelin satışlarına yılın son çeyreğinde başlanması planlanıyor.

OMODA 5’in ön yüzü dikkat çekici. Araç “Tek parça yıldız-elmas ızgara”, çerçevesiz bir ön yüze sahip ve her ızgara iç içe geçmiş ışık ve gölge duygusu oluşturan elmas kesimli metal öğelerle süslenmiş. Aracın yan tarafı, gençlere yönelik sınır ötesi stili benimsiyor. Gövde tasarımı yine gençlere hitap etmeyi hedefliyor ve aracın ileriye doğru bir momentumu yaratmasını sağlıyor.

Chery Tiggo 7 Pro SUV

TIGGO 7 PRO ise aile tasarımı yeni bir elmas ön ızgarayı benimsiyor. Geometrik matris elmas, ön ızgaranın derin ve parlak olduğunu vurguluyor.

7 koltuklu Chery Tiggo 8 Pro SUV

TIGGO 8 PRO, Chery tarafından orta ve üst düzey sınıf için piyasaya sürülen lüks bir iş amiral gemisi ürünü olarak konumlanıyor. Yan bel tasarımında güçlü bir üç boyutlu algı hedeflenmiş.

Şu an İstanbul’a gelen üç SUV modelinin bu yılın son çeyreğinde satışa çıkması planlanıyor.

Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Zhenghai Mei

Chery’nin İstanbul’da kendi genel müdürlüğünü açacak

Türkiye’de bir distribütör aracılığıyla değil, kendi kuracakları şirketle temsil edileceklerini açıklayan Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Zhenghai Mei daha önce yaptığı açıklamada, “Türkiye pazarına her zaman çok büyük önem veriyoruz. Son 20 yılda çok önemli tecrübeler edindik. Yeni Chery ürünlerimizin sadece kalitesini değil, aynı zamanda tasarımını ve işlevini de geliştirdiğimizi görebilirsiniz. Yeni Chery’nin marka imajı Türkiye’de 10 yıl önceki Chery’den tamamen farklı. Şimdi Chery’nin tekrar Türkiye’ye dönmesi için iyi bir zaman” demişti.

Fiyat stratejisi çok önemli olduğunu belirten Mei, “Ayrıca ürün ve hizmet stratejisi için de elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Sadece kalitemizi değil, sadece işlevselliğimizi değil, tasarımımızı da geliştirmeye devam etmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

Bu yıl içerisinde Tiggo 7 Pro, Tiggo 8 Pro ve Omoda 5’i Türkiye’de piyasaya süreceklerini ifade eden Başkan Yardımcısı Mei, “Yılın geri kalan kısmında da elektrikli otomobilleri Türkiye pazarında satışa sunacağız. Chery’nin ürünlerinde tedarik sorunu bulunmuyor. Olgunlaşmış bir yapımız var, pandemi döneminde diğer araba markalarının yaşadığı tedarik sorununu yaşamıyoruz. Zamanında araçlarımızı teslim edebiliyoruz” diye açıklama yaptı.

Türkiye’de fabrika kuracak

Türkiye hakkında çok önemli bir açıklama da yapan Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Zhenghai Mei, “Türkiye’ye neden dönüyoruz biliyor musunuz? Türkiye çok büyük bir otomotiv pazarı, ayrıca Türkiye’de çok sayıda otomobil üreticisi var, birçok marka Türkiye’ye yatırım yapıyor. Türkiye önemli bir üretim merkezi. Türkiye, Avrupa ile Asya arasında yer alması nedeniyle en önemli pazarlarımızdan biri. Türkiye pazarında gelişmemizle birlikte adım adım Türkiye’de bir üretim tesisi kuracağımıza ve araçlarımızı Avrupa’ya ihraç edeceğimize inanıyorum. Bu, bizim beş yıllık strateji planımız dahilinde” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu