Çin asıllı Koca Köpek

Bu başlığı biz yakıştırmadık, Çinli Haval yeni SUV aracının adını "Koca Köpek" anlamına gelen "DaGou" koydu ve piyasaya bu isimle satacak.

Çinli otomobil üreticisi Haval, Koca Köpek anlamına gelen DaGou’yu gün ışığına çıkardı. Halka açık anketler sonucu ismi belirlen SUV’un, diğer Haval modellerine bakıldığında

Ford Bronco Sport ile tasarım benzerliği gösteren Haval DaGou dış cephede; yuvarlak farlar, off road ruhunu yansıtan çekme kancalarına sahip tampon, siyah koruma çamurlukları, tavan rayları, siyah ve gümüş renkte jantlarıyla kombine olan arazi lastikleri, arkada L şeklinde stoplarıyla dikkat çekiyor.

Haval DaGou, 4.620 mm uzunluğu, 1.890 mm genişliği, 2.738 mm dingil mesafesi ve 200 mm’lik yerden yüksekliği ile isminin hakkını veriyor.

İç mekanda dış tasarımdan daha çok dikkat çeken Haval DaGou, zarif ve bir o kadar sportif direksiyon, dijital gösterge, devasa bilgi eğlence ekranı, piano black, krom ve turuncu trim detayları ile hem teknolojik hemde sportif bir iç mekan sunuyor. Ayrıca etli kapı kolları ile de güçlü bir hava katıyor.

Çinli Koca Köpek’in kaputunun altında ise iki motor seçeneği yer alıyor. Her ikisi de turbo benzinli olan motorlardan biri, 1.5 litrelik hacimle 168 hp güç ve 285 Nm tork üretirken, diğeri 2.0 litrelik hacim ile 221 hp güç ve 385 Nm torka sahip.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu