Citroën, C5 Aircross Hybrid modelini tanıttı

Citroën, C5 Aircross modeli ile plug-in hybrid sınıfına adımını attı.

Fransız üretici olan Citroën, C5 Aircross modeli ile plug-in hybrid sınıfına giriyor. Citroën, C5 Aircross Hybrid modeli ile birlikte 2025 yılına kadar diğer modellerin de elektrik destekli versiyonlarını sunacak. Tanıtılan C5 Aircross Hybrid önümüzdeki yıl itibariyle 39.950 €’dan başlayan fiyatlarla Fransa’da satışa sunulacak.

Tanıtılan C5 Aircross Hybrid, 1.6 THP 180 hp’lik içten yanmalı motor ve 110 hp’lik elektrik motorunun birleşmesiyle 225 hp güç, 320 Nm tork üretebilecek. Hybrid teknolojisiyle elektrik desteğine kavuşan ve C5 Aircross’a uyumlu olan yeni e-EAT8 tam otomatik şanzıman ile, 13.2 kWh’lik bataryadan beslenecek. Gücünü sadece ön aksa aktaran bu model kilometrede sadece 39 g CO2 salımı gerçekleştircek. İçten yanmalı ve elektrik motorunun birleşmesiyle 100 km’de 1.7 lt yakıt tüketimi sunacak olan C5 Aircross Hybrid, saf elektrikte 50 km menzile sahip olacak.

Plug-in hybrid teknolojisine kavuşan C5 Aircross Hybrid birden fazla şarj imkanı sunuyor. 200 Volt gerilimde çalışan batarya, 14 Amper akımda 4 ile 7 saat arasında dolum gerçekleştirirken 32 Amper’lik Wallbox’lara bağlandığında şarj süresi 2 saatten kısa sürede dolum gerçekleştiryor. Citroën  aynı zamanda C5 Aircross Hybrid’in bataryasının maksimum kapasitesinin 160 bin km veya 8 yıl kadar en fazla %70’e düşeceğine dair de garantisini veriyor.

Citroën Silver Anodized Pack tasarım paketi ile C5 Aircross Hybrid’i standart modelinden ayıracak. Bu paket sayesinde hybrid modelin standart modelden ayıracağı özellik ise %100 elektrik modundayken mavi renge dönüşerek sürücüye durumu bildiren kokpitte dikiz aynasının üzerine yerleştirilen bir ekipman olacak. Aynı zamanda bu pakette 12.3″ boyuta sahip olan dijital gösterge paneli ve 8″ boyuta sahip olan multimedya ekranı standart olarak sunulacak.

Citroën, C5 Aircross Hybrid modelini 2020’nin ilk yarısında satışa sunacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu