Coupe formuyla göz alıcı: Audi e-tron Sportback

Audi, elektrikli e-tron modeline coupe formlu, geliştirilmiş menzile sahip Sportback modelini ekledi.

Audi, elektrikli e-tron modelinin spor versiyonu Sportback’i Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıttı. Sportback, standart modeldeki 408 hp gücü aynen kullanıyor, fakat yapılan geliştirmelerle menzili 100 km uzatıldı. Bu sayede performanslı sürüşlerde dahi 477 kilometreye kadar gidebiliyor.

Standart e-tron SUV modelindeki konvansiyonel tasarım, Sportback’te arkaya doğru alçalan tavan ve sportif ayrıntılarla coupe formuna dönüşüyor. Ön cephede standart model ve Q8’de alışılageldiğimiz sekizgen tek çerçeveli ızgaranın yanında sportif hava girişleri ve matrix LED farları görüyoruz. Arka cephede ise e-tron Sportback, A7 ve A8’de gördüğümüz spotları kullanıyor.

e-tron Sportback, coupe tasarımıyla sportif bir duruş sergilese de bunun sonucu olarak arkada baş mesafesi ve bagajdan feragat etmek zorunda kalıyor. Koltuklar dik konumundayken 614 litre bagaj hacmi sunan e-tron Sportback, koltuklar kapandığında 1.653 litre hacim sunuyor.

e-tron Sportback, değişen dış tasarımının yanı sıra opsiyonel sanal yan aynalarla da alışılagelen aynaların yerini bir çift kameraya bırakıyor. Virajlarda ve bazı sürüş pozisyonlarında otomatik olarak kendisini ayarlayan yan kameralar, ayna ayarlama kültürünü de ortadan kalkıyor.

e-tron Sportback, matrix LED farları ve far içindeki bir milyondan fazla mikro ayna sayesinde yolun her tarafını aydınlatmayı başarıyor. Donanımlı far grubu ile yola çeşitli resimler yansıtmasıyla da kullanıcılarına küçük oyunlar sunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu