Dacia Jogger Şubat’ta geliyor!

Dacia, 5 ve 7 kişilik versiyonlar sunan uygun fiyatlı yeni bir aile otomobiliyle C segmentindeki yerini güçlendiriyor. C-SUV modeli Duster ile kısa zamanda başarılı bir ivme yakalayan Dacia, yeni crossover wagon modeli Jogger ile de geniş aileleri hedefliyor.

Dacia ürün stratejisinin dördüncü ayağını oluşturan yeni croosover/wagon model Jogger, 6 Eylül’de kapılarını açacak Münih fuarında sahne almadan önce dijital lansman ile resmen tanıtıldı. Küçük elektrikli şehir otomobili Spring, kompakt Sandero ve SUV modeli Duster’ı piyasaya süren Dacia, şimdi de MCV modelini 7 kişilik aile otomobili Jogger ile yeniledi. 2025 yılına kadar piyasaya süreceği iki modelle daha ürün yelpazesini yenileyecek olan Dacia, sonrasında yeni bir model daha piyasaya çıkaracak.

İki nesil farklı formlarda üretilen MCV artık olmayacak. Üçüncü neslinde ismi Jogger olarak değiştirtilen aile otomobilinde 5 koltuklu versiyonun yanı sıra 7 koltuklu seçenek de yer alıyor. Dacia markası altında hafif ticari araç modeli Dokker ile birlikte Fas’ta üretilen MPV model Lodgy’nin de üretimden kaldırılacağını tahmin ediyoruz.

Dacia Distribütörü Renault Mais yetkililerinden edindiğimiz bilgiye göre Dacia, hafif ticari araç üretiminden çekiliyor. Fas’taki fabrika artık Dacia Dokker markasıyla ticari araç üretmeyecek, onun yerine Renault Express adıyla hafif ticari araç üretimine devam edecek.

Her otomobilden biraz: Jogger

Çok yönlü bir aile aracı olan Dacia Jogger, her sınıftan aldığı özelliklerle oluşmuş bir model. SW’nin uzunluğu, MPV’nin genişliği ve SUV’un görünümünü kendinde barındıran Jogger, genel hatlarıyla da HB model Sandero’nun bir türevi. Ön cephesi ve iç mekanı Sandero Stepway ile birebir aynı olan Jogger, arka cephede Volvo modellerini fazlasıyla andırıyor.

Tasarımı, malzeme kalitesi ve ulaşılabilir fiyatıyla Dacia ailesinin gerçek bir üyesi olan Jogger, çok yönlü bir otomobilin fiyat/performans oranını en iyi tutturan otomobillerden biri olarak sahne aldı. Jogger, aynı zamanda sporu, doğada olmayı ve pozitif enerjiyi çağrıştıran ismiyle Dacia’nın yeni marka yaklaşımı konusunda da ipucu veriyor.

Avrupa ile aynı anda Türkiye’de

2022 model olarak satışa sunulacak Dacia Jogger’da iki motor görev yapacak. Bunlar, yepyeni 110 beygirlik TCe benzinli motor ve 100 beygir ECO-G LPG’li motor. Dacia, Avrupa’da ‘ECO-G’ motorla orijinal fabrika çıkışlı LPG’li araç sunan tek otomobil üreticisi. 2023’te motor serisine hibrit motorlu bir seçenek daha eklenecek. Böylece Dacia Jogger, piyasadaki en erişilebilir 7 koltuklu hibrit olacak!

Yeni model Jogger, Kasım 2021’de başta Avrupa olmak üzere yaklaşık 30 ülkede, aynı zamanda Türkiye’de sipariş almaya başlayacak ve Şubat 2022’de bayilere ulaşacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu