Dacia’da logosunu değiştirdi

Otomobilde büyük değişim Dacia'yı da içine aldı. Mevcut logosu daha birkaç yıllık olan Dacia da logo değişikliğine gitti. Yeni logo, ilk olarak MCV ve Lodgy'nin yerini alacak olan SUV modelinde yer alacak.

Elektrikli araçlara geçiş sürecinde neredeyse bütün firmalar minimalist ve elektrikliyi andıracak şekilde daha modern ve sade logolara doğru geçiş yapıyorlar. Renault’un elektrikli araçları ile birlikte 2022 yılında logo değiştireceği ortaya çıktıktan sonra bünyesinde barındırdığı Dacia da bu değişime katıldı.

Dacia’nın bu yılın başında ortaya çıkardığı Bigster konsepti tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Dacia, benimsediği uygun fiyatlı otomobil konseptinden uzak gibi görünen, keskin hatlara sahip kaslı bir SUV konsepti ile karşımıza çıkmıştı. Aracın ön ızgarası boyunca uzanan LED farlar özellikle dikkat çekiyordu fakat kimse bu LED farların ortasındaki X benzeri işaretin markanın yeni logosu olabileceğini pek düşünmemişti.

Her ne kadar logoyu ilk gördüğümüz yer Bigster konsepti olsa da haberler Bigster’in üretim versiyonunun bu logoyu taşımayacağını gösteriyor. Alman site RenaultBlog’da iddia edildiğine göre yeni logoyu taşıyacak olan ilk araçlar Logan MCV ve Lodgy yerine çıkacak olan yeni crossover modeli olacak. Yeni logonun Dacia’nın renk paletini de değiştireceği söyleniyor. Dacia logosunda, internet sitesinde ve galerilerinde hakim olan mavi tonlar yerine yeni logo ve araçlarla birlikte yeşil tonlara geçiş yapacak.

Denis Le Vot – Dacia’nın CEO’su

Ayrıca yeni logo ile birlikte Dacia ilk kez elektrik dünyasına adım atarak bir Hibrit model piyasaya sürecek. Bigster konsepti ve Hibrit model haberi ile birlikte Dacia’nın araçlarının pahalanacağı düşüncesi de yayılmaya başladı. Dacia’nın CEO’su Denis Le Vot ise bu konuda iç rahatlatıcı sözler söyledi: “Firma sürekli gelişmeye devam edecek fakat pozisyonumuz değişmeyecek. Dacia, Dacia olarak kalacak.” Bu sözler Dacia’nın gelecekte de fiyatları uygun tutacağı anlamına geliyor.

Dacia büyük adam olacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu