Dacia’dan 7 koltuklu yeni aile aracı: Jogger

Renault, Dacia'yı hafif ticari araç pazarından çekiyor. Dokker modelini Renault markası altında Express olarak sunmaya devam ederken, Lodgy ve MCV de tarih olacak. Bu iki otomobilin yerine yeni 7 koltuklu aile otomobili Jogger geliyor. Yeni model, 3 Eylül'de gerçekleştirilecek dijital lansmanın ardından 6 Eylül'de Münih Fuarı'nda sergilenecek.

Dacia ailesinin en yeni üyesi olan çok yönlü 7 kişilik aile otomobilinin ismi Dacia Jogger olarak açıklandı. Yeni model, yalın ve global bir isimle 3 Eylül tarihinde gerçekleşecek dijital etkinlikte tanıtılacak.

Spor, outdoor ve pozitif enerjiyi çağrıştıran bir isim olarak seçildiği belirtilen Dacia Jogger’ın şehirden kaçış etkinlikleri için ideal bir aile otomobili olacağı ifade ediliyor. Dacia Jogger, Dacia’nın özgün ruhunu ve markanın yeni kimliğinin ‘outdoor’ yaklaşımını da bünyesinde barındırıyor.

Dacia Jogger, gerçek outdoor ortamında ilk kez 6 Eylül’de Münih Otomobil Fuarı’nda görünecek.

DACIA’DAN 5 VE 7 KOLTUKLU OUTDOOR AİLE OTOMOBİLİ

5 veya 7 koltuk seçenek sunulacak olan Dacia Jogger, geniş aileler için tasarlandı. Çok yönlü yapısıyla günlük maceralarda ve doğa gezilerinde tüm aileye eşlik etmesi bekleniyor. Dacia kendini tanımlayan bir ruhla, kullanıcıların ailesi ve arkadaşlarıyla tam bir özgürlük içinde hayatın keyfini yaşamalarını sağlayan bir araç sunmak istiyor.

Yeni Sandero Stepway ile aynı yüzü paylaşacak olan Jogger’de arka cephede tıpkı mevcut MCV’de olduğu gibi Volvo benzerliği dikkat çekiyor.

Yeni model, temel olarak Dacia’nın B segment ailesinin bir crossover/wagon versiyonu olarak ortaya çıkıyor. Doğal olarak, yeni Sandero, Sandero Stepway ve Logan’ın altyapısını oluşturan CMF-B platformunun uzatılmış bir versiyonuna dayanacak.

DACIA JOGGER: ADI KISA, DOĞASI BÜYÜK

Jogger, herkesin telaffuz edebileceği kolay ve global olarak anlaşılabilir modern bir isim olması hedeflenmiş. Dinamizmi, pozitif enerjiyi ve outdoor ruhunu temsil ettiği belirtiliyor. Dacia’nın SUV modeli Duster’ın ismiyle de benzerlik taşıyan yeni modelin aileler için ideal bir yol arkadaşı olacağı, sağlamlığı ve dayanıklılığı çağrıştırdığı ifade ediliyor.

Görseller, temsili olarak bilgisayar ortamında çizildi.

Dacia’dan yapılan açıklamada, Jogger’ın “dış mekan aktivitelerine yönelik bir otomobil” olduğunu belirtiliyor, bu nedenle tamponlar, kapılar ve çamurluklardaki plastik kaplama da dahil olmak üzere bir dizi crossover’dan ilham alan stile sahip olması bekleniyor.

Dacia Jogger, Ocak ayında kamuflajlı olarak kış testlerinde casus kameralara yakalanmıştı.
MÜNİH’TEN YOLA ÇIKACAK

Dacia, tamamen dijital bir etkinlik ile 3 Eylül saat 11:00’de yeni Dacia Jogger’ı tanıtacak. Yeni model tanıtımdan kısa bir süre sonra, 6 Eylül’de Münih Otomobil Fuarı’nda Dacia CEO’su Denis Le Vot ile tekrar sahneye çıkacak ve 7 Eylül’den itibaren şehir genelinde özel etkinliklerle tanıtımına devam edilecek.

Dacia, herhangi bir özellik paylaşmadı ancak Jogger’ın motorlarının da diğer yeni modellerle aynı olmasını bekliyoruz. Bu motorlar, atmosferik 1.0 litrelik 65 PS, turboşarjlı 1.0 litrelik 90 PS ve benzin/LPG’li 1.0 litrelik 100 PS ECO-G. Yani tıpkı Sandero, Sandero Stepway, Logan/Taliant’ta olduğu gibi dizel motor olmayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu