Delphi’den DPF temizleme cihazı

Emisyon ve yakıt tasarrufu çözümleri üreticisi Delphi Technologies, dizel partikül filtresi (DPF) temizleme makinesi Hartridge DPF200 Master’ı pazara sunuyor.

Otomotiv ekipman üreticileri için geleceğe yönelik çözümler geliştiren Delphi Technologies, dizel parçacık filtresi (DPF) temizleme çözümlerinde hızlı, güvenli ve etkili bir temizleme makinesi olan Hartridge DPF200 Master’ı pazara sunuyor. Binek, hafif ve ağır ticari araçlar için dizel parçacık filtresi temizliği sunan DPF300 Master serisiyle birlikte kullanılmak üzere tasarlanan Hartridge DPF200 Master, yüksek yatırım getirisine sahip bir çözüm olarak büyüyen parça temizleme pazarında atölyelerin katma değerli bir hizmet sunmasını sağlıyor.

Hartridge DPF200 Master, atölyelere tıkanmış olan parçacık filtrelerini hızlı ve güvenli şekilde temizleme olanağı veriyor. Aracın yakıt ekonomisi ve emisyon performansını artırmanın yanı sıra filtrelerin servis ömrünü önemli oranda uzatarak filtrenin tamamının değiştirilmesi ihtiyacını ortadan kaldırıyor ve böylelikle aracın gelecekte planlı olmayan devre dışı süreler geçirmesinin önüne geçiyor.

Muadillerine göre daha ekonomik

Makinede yerleşik olan kullanımı kolay yazılım kapsamında, arızalı filtrenin temizleme öncesinde tespit edilebilmesi ve maliyetli olan zaman kaybının önlenmesini sağlayan bir akış testi ve benzersiz ‘arızalı hücre’ tespit adımları bulunuyor. Sıkıştırılmış havanın filtrenin her iki ucundan itilmesini sağlayan ve patentli iki yönlü kuru hava temizleme süreci, Hartridge DPF200 Master’ı pazardaki mevcut temizleme çözümlerinden daha hızlı ve güvenli hale getiriyor. Bu özellik; atölyelerin bir günde çok sayıda filtreyi temizlemesi, müşterilere sunulacak kusursuz hizmet ve iyi bir kâr marjına ulaşabilmeleri anlamına geliyor. Haftada yalnızca dört filtrenin arıza tespitini ve temizliğini yapan tipik bir atölye, DPF200 Master’a yapılan yatırımın getirisini iki yıldan daha kısa bir sürede alabiliyor.

Giderek artan sayıda araca parçacık filtresi takılması nedeniyle filtre temizleme hizmetlerine olan talepte artış gözlemlendiğini vurgulayan Hartridge Global Strateji ve Teknik Ürün Direktörü Lee Jacobs, “Sadece Avrupa’daki 60 milyon yolcu ve hafif ticari aracın parçacık filtreleri için satış sonrası servis gerekiyor. Bu durum ise doğru cihazlara sahip olan atölyeler için çok önemli ve kâr sağlayacak bir fırsat anlamına gelmekte. DPF’lerin deterjanlarla temizlenmesi, DPF içindeki filtre materyalinin kaplamalarının soyulmasına ve sonrasında dışarı atıldığında çevreye zarar vermesine neden oluyor. Diğer taraftan ise araç üzerinde uzun bir işlem neticesinde gerçekleştirilen zorunlu yenileme ise her zaman başarılı sonuçlar vermiyor. Bu noktada Hartridge DPF200 Master sayesinde sürücüler, bir saat içinde temizlenmiş ve tam olarak çalışan bir filtreyle yola çıkabiliyor. Bu da işçilik süresi ve maliyetlerin düşürülmesini beraberinde getiriyor.” şeklinde konuştu.

Delphi Technologies kimdir?

Delphi Technologies, dünyanın önde gelen otomotiv orijinal ekipman üreticileri için emisyon ve yakıt tasarrufu zorluklarını çözmeye odaklanan ve dünyanın önde gelen satış sonrası hizmet çözümlerini sunan bir teknoloji firmasıdır. Merkezi İngiltere’nin Londra kentinde bulunan Delphi Technologies, 24 ülkede teknik merkezler, üretim noktaları ve müşteri destek hizmetleri ile faaliyet göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu