Dev böbrekleriyle Yeni BMW 4 Serisi Coupe

Çarpıcı bir gövde tasarımı sunan ve Kasım ayından itibaren yollarda olmaya hazırlanan G22 kasa Yeni BMW 4 Serisi Coupe, Türkiye’de ilk etapta 1.6 litre 170 hp benzinli motora sahip 420i modeli ile satışa sunulacak.

Alman otomobil üreticisi BMW, benzersiz tasarımını sportif sürüşü ile kombine eden G22 kasa kodlu modeli Yeni 4 Serisi Coupe’yi online basın toplantısıyla tanıttı. Frankfurt otomobil fuarında sergilenen Concept 4 aracından fazlasıyla izler taşıyan 4 Serisi Coupe, her zamankinden daha keskin çizgileriyle yeni tasarım dilini öne çıkarıyor.

Yeni BMW 4 Serisi Coupe, dev dikey böbrek ızgarasıyla çarpıcı bir gövde tasarımı sunuyor. Güçlü omuz çizgisiyle coupe görünümünü gözler önüne seren Yeni BMW 4 Serisi Coupe, standart olarak sunulan LED farlarıyla modern görünümünü kuvvetlendirirken, opsiyonel olarak sunulan BMW Laserlight da tercih edilebiliyor. Yeni BMW 4 Serisi Coupe, göz alıcı L-şekilli ışık çubuklarına sahip karartılmış LED stoplarla birlikte çarpıcı dış tasarımına son noktayı koyuyor.

Hassas şekilde optimize edilen gövde yapısı ve şasi teknolojisiyle Yeni BMW 4 Serisi Coupe, tutkunlarına karakteristik bir sürüş deneyimi sunuyor. Ağırlık merkezinin 21 milimetre daha alçağa çekilmesiyle, arka aks izi Yeni BMW 3 Serisi Sedan’dan 23 milimetre daha geniş olarak tasarlanan Yeni BMW 4 Serisi Coupe, hafifletilen gövde ve şasi yapısıyla 50:50 oranında ağırlık dengesi elde ediyor. Aynı zamanda 4 Serisi Coupe, eşsiz aerodinamisiyle birlikte kullanıcılarına benzersiz bir sürüş deneyimi de sunuyor.

Sportif sürüş keyfine odaklanan iç tasarımıyla Yeni BMW 4 Serisi Coupe, sürücü odaklı kokpitiyle dikkatleri üzerine çekiyor. 10.25 inç’lik bilgi-eğlence ekranının yanında, tamamen dijital 12.3 inçlik gösterge paneli de modelde kullanılan en son teknolojilere ışık tutuyor. Sportif görünümünü M Sport tasarım seçeneğiyle en üst seviyeye çıkaracak Yeni BMW 4 Serisi Coupe’de, M Sport’a özgü tasarımlı Deri Direksiyon ve M Sport Koltuklar göz alıcı bir iç tasarım sunuyor. Opsiyonel olarak sunulan yeni nesil BMW Head-Up Display yüzde 70 daha geniş projeksiyon yüzeyi sunarken, dijital gösterge kümesindeki çevrenin yenilikçi 3D görselleştirmesi, sürücüler için otomobilin ve çevresinin yanı sıra aktifleştirilmiş yardım sistemlerinin sunduğu işlevleri de daha rahat takip edilebilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca, Yeni BMW 4 Serisi Coupe’de, önceki modele göre önemli ölçüde geliştirilen sürücü destek sistemlerine eklenen otomatik fren yapma özelliğine sahip ve direksiyonu da yönlendirebilen Şerit Terk Uyarısı da standart olarak sunulan özellikler arasında yer alıyor.

Yeni BMW 4 Serisi Coupe, BMW’nin en gelişmiş donanımlarıyla yollarla buluşacak. Yeni BMW 4 Serisi Coupe’de standart olarak sunulan Sürüş Asistanı, otomatik park özellikli Park Asistanı ve Geri Sürüş Asistanı sistemlerine ek olarak; en modern multimedya teknolojisine sahip BMW Live Cockpit Professional, 16 hoparlörlü Harman Kardon Ses Sistemi, kablosuz şarj fonksiyonuna sahip Akıllı Telefon Bağlantı Sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto özelliklerini içeren Akıllı Telefon Arayüzü BMW tutkunları için öne çıkan donanımlar olacak.

BMW’nin coupe geleneğinde ulaştığı en son noktayı temsil eden Yeni BMW 4 Serisi Coupe, Ekim ayından itibaren showroom’larda BMW tutkunlarıyla buluşmaya ve Kasım ayından itibaren yollarda olmaya hazırlanıyor. Yeni BMW 4 Serisi Coupe, Türkiye’de ilk etapta 1.6 litre 170 hp benzinli motora sahip 420i modeli ile satışa sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu