Efsane enerjisini artık elektrikten alıyor: Opel Manta GSe ElektroMOD

İsmini Manta balığından alan Opel’in efsane modeli, şimdi yeni nesil ile elektriklendi. Opel Manta GSe ElektroMOD, arkada yer alan bir elektrik motoru sayesinde 147 beygir güç ile 255 Nm tork üretiyor. 31 kWh kapasiteli lityum-iyon bataryaya yer verilen Opel Manta GSe ElektroMOD, sadece 200 km'lik bir menzil sunuyor.

Eylül 1970’te Opel için tamamen yeni sularda yelken açmak anlamına gelen Sportif coupe Manta, markanın A ve B olmak üzere iki nesli ile bir milyon adetten fazla üretilen aracı olmuştu. İsmini Manta balığından alan Opel’in efsane modeli, şimdi yeni nesil ile elektriklendi. Opel Manta GSe ElektroMOD isime kavuşan elektrikli yeni Manta konsepti, sadece bir adet üretildi.

Elektrikli araç teknolojisini en yenilikçi öge ve simgelerle gövdesinde buluşturan Opel Manta’da, ilk bakışta klasik neon sarısı gövdeye uygulanan LED teknolojisi dikkat çekiyor. Geometrik düzene sahip farlar, radyatör ızgarası ve “şimşek” logosu, Opel’in en yenilikçi uygulaması olan “Pixel Vizör” ile birlikte aracın önünde konumlanıyor.

Opel Manta GSe ElektroMOD, dijital kokpiti ve batarya elektrikli güç-aktarma sistemiyle Opel Gse’nin sportif ruhunu taşıyor. MOD, teknik ve tasarımdaki değişimi MODern sürdürülebilir bir yaşam tarzı olarak temsil ediyor. Almanca elektrikli anlamına gelen “Elektro” ise 50 yıl önce elektrikli araçlar için dünya rekorları kıran Opel Elektro GT’yi anımsatıyor.

Yan cephede 17 inçlik jantlar dikkatleri üzerine çekiyor. Kaputun bir bütün siyah renk olması da jantla birlikte eşleşiyor. Opel Manta’nın iç mekanında ise sürücüye odaklı olarak hazırlanan çift ekranlı bir konsol düzeni yer alıyor. Bu konsol düzeninde 12 inç büyüklüğünde dijital ekran ve 10 inç büyüklüğe sahip bilgi eğlence ekranı sunuluyor. Spor koltuklar aracın sportif ruhunu sergilerken, iç mekandaki sarı detaylar ise aracın dış rengiyle uyum sağlıyor.

Opel Manta, arkada yer alan bir elektrik motoru sayesinde 147 beygir güç ile 255 Nm tork üretiyor. Klasik Manta’da olduğu gibi arkadan itiş sistemini koruyan araç, 4 ileri manuel şanzıman sunuyor. Yine bu özelliğini de koruyor. 31 kWh kapasiteli lityum-iyon bataryaya yer verilen Opel Manta GSe ElektroMOD, sadece 200 km’lik bir menzil sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu