Ekspertize giren araç sayısı yüzde 40 artacak

1 Eylül tarihinden itibaren yürülüğe girecek olan ikinci el araç satış yönetmeliği ile birlikte oto ekspertiz girişlerinin yüzde 40 artması bekleniyor.

Türkiye’nin önemli ekspertiz zincirlerinden Pilot Garage’ın Genel Koordinatörü Cihan Emre, ikinci el oto alım satımında geçerli olacak yeni yönetmelikle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Son 10 yılda ikinci el oto pazarının ciddi anlamda gelişmesiyle oto ekspertiz ihtiyacının ortaya çıktığına değinen Emre, yıl sonuna kadar yeni yönetmelikle birlikte ekspertiz girişlerinin ortalama yüzde 40 artış yaşayacağını belirtti.

Yeni yönetmelikle birlikte artık aracın gerçek durumuna aykırı ekspertiz raporu düzenleyen ve bu durumu bir takvim yılı içerisinde tekrarlayan oto ekspertiz şirketlerinin yetki belgesinin iptal edileceğine dikkat çekti.

Cihan Emre – Pilot Garage’ın Genel Koordinatörü

EKSPERTİZE GİREN ARAÇ SAYISI YÜZDE 30 ARTTI

İkinci el otoya olan taleple birlikte artan satışlarla doğru orantılı olarak ekspertiz işlemi gören araç sayısının geçen yıla göre yüzde 30 arttığını ifade eden Emre, yeni yönetmelikle birlikte ekspertiz girişlerinde yıl sonuna kadar yüzde 40 artış beklediklerini söyledi ve  “Kurulduğumuz 2011 yılından bu yana yaklaşık 4 milyon araca ekspertiz yapan bir marka olarak, Haziran ayından sonra uzun zamandır görmediğimiz bir hareketlilikle karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz. Asıl hareketlilik ise ikinci el otoda yılın son çeyreğinde olacaktır” yorumunda bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu