Ford MPV’den vazgeçmiyor

Ford, küçük ve kompakt MPV modelleri B-MAX ve C-MAX'i üretimden kaldırırken, büyük boy MPV'ler S-MAX ve Galaxy'i yeniledi.

Dünya otomobil pazarında SUV’lerin daha fazla talep görmeye başlaması, MPV tipi araçların satışlarını ciddi oranda düşürdü. Pek çok otomobil üreticisi gibi Ford da küçük ve kompakt sınıftaki MPV modelleri B-MAX ve C-MAX’in üretimini durdurdu. Ancak aynı platformu paylaşan büyük MPV’ler S-MAX ve Galaxy modellerinin ömrünü ise uzattı.

Ford, teknolojik donanım anlamında 2020 yılı için güncellediği S-MAX ve Galaxy modellerini Avrupa’da bir süre daha satmaya devam edecek.

Ford’un Mondeo, Kuga gibi modellerinde kullandığı Vignale olarak adlandırılan lüks donanımı bu yenilenme sayesinde Ford, Galaxy modeli ile buluşturuyor.

Ford Galaxy
Bu yenilik Ford’un MPV modellerine neler katacak?

Ford, Galaxy modelinde sunduğu Vignale donanım paketi aracın iç mekanında konsol kısmı deriyle kaplanırken, alüminyum malzemeler ve alüminyum pedallar da araca ekleniyor. Bunlara ek olarak  ısıtmalı direksiyon simidi, ısıtmalı-soğutmalı ve masajlı-hafızalı ön koltuklar gibi gelişmiş özellikler de araca ekleniyor. Dış mekana geçtiğimizde ön cephede bizi Vignale donanım paketine sahip krom detaylı ön ızgara karşılıyor. Aracın tamamına baktığımızda da krom gövde detayları sayesinde Vignale farkını ortaya koyuyor.

Ford S-MAX

S-MAX’in bu nesline baktığımızda eski nesillerde olduğu gibi bunda da  5 ve 7 koltuklu olarak sunulacağını, Galaxy’nin ise sadece 7 koltuklu olarak sunulacağı belirtiliyor. Galaxy modeli, S-Max’e göre daha fazla oturma düzeni ve yükleme alanı sunuyor.

S-MAX ve Galaxy’nin motor seçeneklerine geldiğimzde,  2.0 litrelik turbodizel bir motor seçeneğine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu motor; 150, 190 ve çift turbolu 240 beygir versiyonlara sahip olarak sunuluyor ve 8 ileri otomatik şanzımanla kombine edilmiş. 150 beygirlik baz versiyonda 6 ileri manuel şanzıman seçeneğinin de yer aldığı da belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu