GM Güney Kore eski CEO’su Türkiye’nin yerli otomobili için çalışacak

Türkiye'nin yerli otomobili projesine dünya markalarında üstlendiği üst düzey görevlerle tanınan, son olarak GM Güney Kore Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su olan Sergio Rocha transfer oldu.

Yerli otomobil projesinin yapımını üstlenen Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG), İş hayatına Volkswagen’de başlayan ve 37 yıl boyunca Amerikalı dev, General Motors bünyesinde çalışan aynı zamanda da GM’in Güney Kore Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO görevini üstlenen Sergio Rocha’yı bünyesine kattı.

Brezilya’nın Sao Paulo kentinde bulunan Braz Cubas University’den Makine ve Endüstri Mühendisliği diploması alan ve aynı zamanda ürün geliştirme, küresel ürün programları koordinasyonu ve genel işletme yönetimi gibi pozisyonlarda görev yaparak otomotiv endüstrisinde önemli bir yer edinen Sergio Rocha, yerli otomobil projesinde uluslararası operasyonlardan sorumlu üst düzey yönetici (CEOO) görevini üstlenecek.

Sergio Rocha

Otomobil Girişim Grubu (TOGG) CEO’su olan Mehmet Gürcan Karakaş, yerli otomobil projesine Sergio Rocha’yı katmaları hakkında şu açıklmalarda bulundu: “Dünya çapında yetkinliği olan bir ekiple çalışıyoruz. Sergio Rocha’nın dünyanın çeşitli bölgelerinde pek çok projede edindiği tecrübeyi bünyemize taşıması bu anlamda çok önemli bir gelişmedir. Rocha, TOGG’un belirlediği hedeflere ulaşmasında önemli katkılarda bulunacaktır. Her geçen gün biraz daha büyüyen ekibimiz, deneyimleri 13-15 yıldan az olmayan, küresel çalışmalar yürütmüş, çok deneyimli mühendislerden oluşuyor. Başından beri alanında en iyi kişisel deneyime sahip çalışma arkadaşlarını bünyemize katıyoruz. Çünkü güçlü bir şirketin ancak güçlü bir ekiple mümkün olduğunu biliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu