Hintli Varroc, SA-BA Otomotiv’i Satın Aldı

Yenilikçi dış araç aydınlatma sistemleri alanından dünyanın lider tedarikçisi olan Varroc Lighting Systems, İstanbul merkezli özel bir şirket olan Sa-Ba Otomotiv’i satın alarak global yatırımlarını genişletiyor. Satın almanın hüküm ve şartları henüz açıklanmadı.

Varroc Başkan ve_ CEO’su Stephane Vedie

Varroc Lighting, Sa-ba Otomotiv’in satın alınmasıyla değerli üretim kapasitesi kazanırken İstanbul yakınlarındaki 10.000 metrekarelik üretim ve teknoloji merkezini ve halen Bulgaristan’da Dimitrovgrad’da inşaatı devam eden yeni bir fabrikayı da bünyesine katıyor. Bulgaristan’daki 20.000 metrekare genişliğindeki fabrika, Varroc Lighting’e Avrupalı müşterileri için daha geniş ve ölçeklenebilir üretim kapasitesi sağlayacak.

Varroc Lighting Systems Başkanı ve CEO’su Stephane Vedie, satın alma konusunda şunları söyledi: “Bu satın alma, müşterilerimize düşük maliyetli, üstün kaliteli aydınlatma ürünleri ve teknolojileri sağlayan küresel genişleme taahhüdümüzün bir kez daha altını çiziyor. Türkiye büyüyen bir pazar ve bizim buradaki varlığımız, büyüyen müşteri tabanımıza sunabileceğimiz hizmetleri genişletmemize yardımcı olurken aynı zamanda küçük aydınlatma alanındaki kabiliyetlerimizi de ciddi anlamda arttıracak.”

Sa-ba Otomotiv, iç ve dış aydınlatma ürünleri alanındaki 40 yılı aşkın deneyimini Varroc Lighting’e kazandırıyor. Ayrıca, Sa-ba Otomotiv’in mevcut programları ve altyapısı, kabiliyetleri artırırken kamyonlar, iki ve üç tekerlekli araçlar ve arazi araç üreticileri için yeni ürünler geliştirme fırsatı da sunuyor.

Sa-ba Otomotiv’in satın alınması, Varroc Lighting’in son 16 ayda küresel ürün portföyü ile üretim ve mühendislik ayak izini genişletmesini doğrudan destekleyen altıncı ticari girişim niteliğinde. Fas’ta bir üretim ve ürün geliştirme üssü kurmakta olan şirket, yakın zaman önce Brezilya, Japonya ve Polonya’da yeni merkezler açtı. Bunların yanı sıra, geçtiğimiz günlerde Çek Cumhuriyeti’nde Ostrava’da bir Aydınlatma Geliştirme Merkezini geliştirerek yeniden açan şirket Vietnam’da da üretim kapasitesini de geliştirdi.

Varroc Lighting, Sa-ba Otomotiv’i satın alarak küresel varlığını beş kıtada 17 ülkeye çıkarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu