Yeni i20’de son eskizler

Hyundai'nin B segmentindeki temsilcisi i20, baştan sona yenilenen bir tasarımla yeniden karşımıza çıkıyor.

Hyundai, B segmentindeki temsilcisi i20’nin ilk çizimlerini paylaştı. Ülkemizde de en çok satılan modellerin başında gelen i20, markanın İzmit’teki fabrikasında üretilerek 45’ten fazla ülkeye ihraç ediliyor. Yeni i20, teknoloji ile sitil mimarisinin en güzel yansıması olarak öne çıkmayı planlıyor. Kendi içinde bu tasarım felsefesini “Duygusal Sportiflik” olarak tanımlıyor. Daha sportif ve daha modern bir duruş hedefleyen tasarımda ön tarafındaki yatay konumlandırılmış basamaklı ızgarası ve aşağı doğru uzanan şık far yapısı ile dikkat çekiyor.

Karakteristik ızgaranın haricinde, daha geniş ve daha alçak bir duruş sergileyen gövdenin yan taraflarındaki şişkin ve sert çıkıntılar ve arkaya doğru uzanan estetik çizgiler de ve bagaj kapağı da göze çarpan farklılıklar arasında yer alıyor.

Bumerangı andıran krom kaplı C sütunu, Z şeklindeki uzunlamasına LED arka aydınlatma grubu ve stop lambalarının sol tarafına entegre edilen yakıt depo kapağıda tasarıma yenilik katmış.

İç mekandan henüz görüntü paylaşmayan Hyundai, gösterge tablosunu kaplayan yatay kokpit dizaynıyla iddialı olacağını belirtiyor.
Otomobilin dünya lansmanı, önümüzdeki ay Cenevre Fuarı’nda yapılacak.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu