Hyundai Mistra’nın ikinci nesli tanıtıldı

Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai, Çin pazarı için özel olarak ürettiği Mistra'nın ikinci neslini Guangzhou Otomobil Fuarı'nda tanıttı.

Covid-19 salgını nedeniyle bütün otomobil fuarları iptal edilmişti, fakat Guangzhou Otomobil Fuarı son hızıyla devam ediyor. Çin pazarı için özel olarak üretilen Mistra’nın ikinci nesli Guangzhou Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıktı.

LED aydınlatma gruplarına ve dev krom ızgaraya sahip ikinci nesil Mistra, arka tasarımıyla da Sonata modeline benzerlik gösteriyor. Yan cephede ise araç, akıcı bir tasarım çizgisine sahip. Sedan araç; 2.770 mm aks mesafesine, 4.780 mm uzunluğa, 1.815 mm genişliğe ve 1.460 mm yüksekliğe sahip.

Mistra’nın iç mekanında sürücüleri, 12.3 inçlik büyüklüğünde multimedya sistemi ve aynı büyüklüğe sahip dijital gösterge karşılıyor. Öne çıkan diğer özellikler arasında, çarpışma önleyici, otoyol sürüş yardımı, navigasyon tabanlı akıllı hız sabitleyici, arka çapraz trafik uyarısı yer alıyor.

Giriş seviyesinde 1.8 litrelik atmosferik motoruyla 141 hp güç ve 176 Nm tork üreten Mistra’yı müşteriler, 168 hp güç ve 253 Nm tork üreten 1.5 litrelik tubo motoruyla da tercih edebilecekler.

Yeni nesil Mistra’nın 520 kilometre menzile sahip olduğu açıklanmış olsa da bu verilerin pek de tutarlı olmayan NEDC döngülerinden geldiğini hatırlatmakta fayda var. Aracın şarjını yüzde 30’dan 80’e çıkarmak ise yaklaşık 40 dakika sürüyor. Yavaş şarj ile aracın pillerini tam doldurmak ise 9.5 saat.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu