İkinci elde fiyatlar düşmeye devam ediyor

sahibinden.com, Ocak ayına ilişkin araç ilan verilerini açıkladı. Rapora göre, Ocak ayında geçmiş aylara göre ortalama araç fiyatları en az yüzde 2 düştü.

sahibinden.com‘un Vasıta Endeksi raporuna göre Ocak ayında ikinci el fiyatları düşmeye deavm ediyor. Satışlar tamamen durma noktasına gelirken, ilan sahipleri geçmiş aylarda yüksek fiyatlara alınan araçların fiyatlarını düşürmemek konusunda direniyor. Buna rağmen fiyatların ortalama yüzde 2 düştüğü görülüyor.

sahibinden.com ilan sitesinde en çok ilan otomobil sınıfında verildi. Otomobil ilanlarını sırasıyla, Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Ticari Araçlar ve Motosiklet ilanları takip etti. Marka & Model sıralamasında sıralama değişti ve Renault–Clio liderliği aldı. Clio’yu, Volkswagen Passat, Renault Megane, Opel Astra ile Ford Focus takip etti. En çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası ise yine Nissan oldu.

sahibinden.com’un Ocak verilerine göre; en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli; yakıt türü dizel ve model yılı 2015 olan otomobillere ait ilanlar verildi.

Tüm ilanlar arasında, araçların yüzde 37’si 0–100 bin kilometre aralığında yer aldı. Otomobil ilanlarının yüzde 25’i ise 50 bin TL ile 100 bin TL aralığında satışa sunuldu.

sahibinden.com’da, ilan bakanlar Ocak ayında en çok Renault, Volkswagen, BMW, Mercedes – Benz ve Fiat marka otomobillerle ilgilendi. Araçlar en çok gece 22:00-23:00 aralığında incelenirken, ilanlara ortalama bakılma süresi 10 dakika 15 saniye oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu