Fiat’ın henüz adı konulmamış SUV modeli

Fiat, Brezilya pazarı için yeni bir SUV tasarladı. Daha ismini belirlemeyen marka Pulse, Domo ve Tuo adlarını müşterilerinin oylamasına sundu.

İtalyan marka Fiat, Brezilya pazarı için yeni kompakt SUV’sini tanıttı. Yeni SUV modeline henüz bir isim belirlemeyen Fiat, müşterilerinin yeni araca isim vermelerine yardımcı olmalarını istiyor.  SUV için Pulse, Domo ve Tuo isimlerini listeleyen Fiat, insanların gidip favori isimleri için oy kullanabilecekleri özel bir web sitesi oluşturdu. 

Şu an sadece SUV Fiat olarak anılan B-SUV, önümüzdeki günlerde en çok oy alan isimle yoluna devam edecek. Yeni Fiat SUV’nin bu eylül ayında Brezilya’da satışa çıkması bekleniyor. Şirketin yeni MLA platformu üzerine inşa edilen SUV, kaslı hatlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. LED far ve stoplar sunan model, tavan rayları, yüksek monteli bir spoyler ve difüzör gibi dış unsurlarla sportiflik sergiliyor. İç mekan görüntüleri ise ise henüz yayınlanmadı. 

Yeni SUV’un kaputunun altında ise altı iler otomatik şanzımanla eşleştirilmiş, yaklaşık 123 beygir güç ve 200 Nm maksimum tork üreten 1.0 litrelik üç silindirli motorun görev alması bekleniyor. Bunun yanı sıra bekleyenler arasında SUV’un düşük versiyonunda kullanılacağı iddia edilen CVT şanzımanla eşleştirilmiş 109 beygir ve 139 Nm üreten 1.3 litrelik motor yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu