İstanbul’da ulaşıma yüze 35 zam!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla İstanbul’daki toplu ulaşım ücretlerine yüzde 35 zam kararı alındı, en kısa mesafe ücreti 2,60 TL’den 3,50 TL’ye yükseldi.

6 Şubat tarihinde İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından gerçekleştirilen toplantıda, İstanbul’daki toplu ulaşım ücretlerine İmamoğlu’nun talimatıyla yüzde 35 zam kararı alındı. Oy çokluğuyla yeni zam kararı, İBB Bürokratları’nın kararıyla alındı.

İETT, Metro, Şehir Hatları, Özel Halk Otobüsleri başta olmak üzere İBB’ye bağlı hizmet veren tüm toplu taşıma ücretlerinde yüzde 35 zam uygulanmasıyla birlikte yeni tarifeye göre en kısa mesafe ücreti 2,60 TL’den 3,50 TL’ye yükseldi. Aynı zamanda öğrenci abonman ücretlerine de yüzde 25 zam yapıldı. Yapılan zam ile birlikte öğrenci abonman fiyatları 40 TL’den 50 TL’ye artış gösterdi.

Ekrem İmamoğlu, seçim öncesi “İstanbullunun ulaşıma harcadığı parayı azaltacağız” vaadinde bulunurken göreve geldiği günden bugüne en büyük zamları ulaşım harcamalarında yaptı.

Geçtiğimiz aylarda, Taksilere ve Minibüse yüzde 25, İSPARK ve İSBİKE yüzde 40, okul servis ücretlerine ise yüzde 13 zam yapılmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu