Jaguar çok daha iddialı tasarımlarla geliyor

Jaguar'ın yeni tasarım direktörü açıkladı: Gelecekte tasarımlarımız çok daha çarpıcı olacak.

Jaguar ailesine yeni katılan Julian Thomson, önemli bir rol üstlenmiş durumda. Efsanevi Ian Callum’un emekli olmasının ardından boşluğu doldurmaya çalışacak olan Thomson, kendisinden oldukça emin.

1999 yılından beri Jaguar’ın tasarımlarını yapan Callum, İngiliz markanın yükselişinde büyük bir rol oynamış. Öyle ki kendisi Jaguar’a katıldığı günden beri firmanın tasarımları her zaman yenilikçi olarak görülüyordu.

Callum, Jaguar ile birlikte de önemli başarılara imza attı. Örneğin tasarımcının son işi olan Jaguar I-Pace, 2019 Dünyanın En İyi Otomobili ödülünü eve götürmeyi başarmıştı. Tasarım konusunda bir dolap dolusu ödül kazanan Callum’un Jaguar için ne kadar önemli bir isim olduğu ortada. Yani Thomson, oldukça zor bir boşluğu doldurmaya çalışacak.

Fakat yeni tasarım patronu bu işi çok iyi yapacağına oldukça emin. Auto Express’e konuşan yönetici, bugünden itibaren Jaguar’ın çok daha “çarpıcı” tasarım diline sahip olacağını ifade etti.

Gaydon’da açılan yeni Jaguar tasarım ofisi, İngiliz markanın konsept ve standart modelleri üretim hızını artıracak. Bilgisayar entegreli grafik çalışma ortamları sunacak bu yeni ofiste, 30 adet son teknoloji ürünü makine bulunacak.

“Marka için önemli bir değişim olacak fakat asıl değişim tüketici pazar ve alıcıların istekleri üzerinde olacak. Jaguar çok daha çarpıcı modellere sahip olacak. Yeni tasarım ofisimiz de buna büyük katkı sağlayacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu