Karşınızda tamamen yeni elektrikli Mokka

Baştan sona yenilenen ve elektrikli bir otomobile dönüşen Opel Mokka, yüzde 80 şarj oranına sadece yarım saatte ulaşmayı vaat ediyor.

Opel’in crossover modeli Mokka, baştan aşağı yeniledi ve %100 elektrikli Mokka-e’ye dönüştü. Yeniliklerle modern bir görünüme kavuşan Mokka’ya PSA Grubu’nun e-CMP platformu ev sahipliği yapıyor.

Yeni Mokka, tamamen yenilenen tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Opel’in Vizor adını verdiği tasarım diline kavuşan Mokka, yenilenen yüzüyle sportif hava girişleri barındıran kaslı tampona yer veriyor.  Keskin LED ve stoplarla karakteristiğini belirleyen Mokka, 18 inçlik alaşım jantlarla sportif tasarıma entegre oluyor. Ayrıca Opel, matrix LED farları da opsiyon seçenekleri arasında sunuyor.

Standart olarak 180 derecelik panoramik arka kamera ve gelişmiş cruise kontrol sistemine kavuşan Mokka’nın iç mekanında, Opel modellerinde bir ilk olan 12 inçlik dijital gösterge paneli ile 10 inçlik multimedya ekranının bütünleşik olarak sunulduğu Pure Panel’e yer veriliyor.

Rakipleri (ve kuzeni 2008) uzarken 12.5 santimetre kısalan ve 2 milimetre genişleyen yeni Mokka, ağırlığından da 120 kilogram feragat ederek, selefine göre daha kısa ve daha hafif bir crossover araç olmayı başarıyor. Yeni Mokka-e, mevcut model Mokka X’in 350 litrelik bagaj hacmini sunmaya devam ediyor.

Yenilen Mokka ilk olarak 136 hp güç ve 260 Nm tork üreten elektrikli motor ile sunulacak. Azami hızı 150 km/s ile sınırlanan model, sınıf arkadaşı Peugeot e-2008’de yer alan 50 kWh’lik bataryayı kullanıyor. Mokka, WLPT verilerine göre normal modda kullanıldığında 322 km menzil sunacak. Araç Eco modundayken ise sunduğu menzili daha üst seviyelere çıkaracak. Ayrıca 100 kW’lık hızlı şarj sistemi sayesinde yeni nesil Mokka, yüzde 80 şarj oranına sadece yarım saatte ulaşabilecek. Opel, EV üzerine odaklanıyor olsa da aracın benzinli ve dizel motor seçeneklere sahip versiyonlarını da getirecek.

Opel, Mokka’nın satışlarına yaz sonunda başlamayı planlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu