Kia, 6 yıldır zirvede

Kia, ABD’li saygın kalite araştırma şirketi J.D. Power tarafından üst üste altıncı defa en kaliteli otomotiv markası seçildi.

Kia, ABD’li saygın otomotiv araştırma şirketi J.D. Power tarafından gerçekleştirilen “İlk Kalite Araştırması”nda üst üste altıncı defa zirvede yer aldı.

Kia Cerato / Forte

Her yıl ekonomi ve premium sınıf ile genel klasmanda araştırma gerçekleştiren J.D. Power’ın ekonomi sınıfı araç listesinde Kia üst üste altıncı defa birinci oldu.

Kia Soul

26 segmentte 189 aracın, 87 bin 282 kişinin deneyimleyip puanlamasıyla gerçekleşen yıllık rapor listesinde Kia, 4 modeliyle yine kalitedeki performansını kanıtladı. Sürücülerin 90 gün boyunca deneyimledikleri, sürüş deneyimi, motor ve şanzıman performansı gibi pek çok kriterin değerlendirildiği araştırmada Kia en az kalite sorunuyla karşılaşan marka oldu.

Kia Sedona

Araştırmanın sonucunda ilk 10 sıradaki araçlardan dördü Kia modeli oldu. Küçük sınıftaki Soul, SUV sınıfındaki Sorento, kompakt sedan sınıftaki Cerato ve minivan sınıfındaki Sedona kendi segmentlerinde liderliği rakiplerine bırakmadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu