KIA, üçüncü üretim merkezini Hindistan’da açtı

Güney Kore ve Slovakya’dan sonra üçüncü üretim merkezi olan Hindistan’daki fabrikasını 1,1 milyar dolar yatırımla hayata geçiren KIA, ilk olarak SUV modeller üreteceğini belirtti. 

Türkiye’de Anadolu Grubu çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Güney Koreli otomotiv devi KIA, Hindistan’da 1,1 milyar dolar yatırımla üçüncü üretim merkezini açtı.

Yapımı yaklaşık iki yıl süren ve Hindistan’ın en büyük dördüncü otomobil fabrikası unvanıyla üretime başlayan Güney Koreli otomobil üreticisi, açtığı fabrikada ilk olarak büyük hacimli SUV modeller üreteceğini belirtti.

Güçlü modelleri, teknolojisi ve performansıyla kullanıcılarının vazgeçemediği Güney Koreli KIA, Hindistan’da yeni bir üretim merkezi açtı. Güney Kore ve Slovakya’dan sonra üçüncü üretim merkezi olan Hindistan’daki fabrikasını 1,1 milyar dolar yatırımla hayata geçiren KIA’nın, bölgede 12 bin kişinin istihdamına etki etmesi bekleniyor.

Hindistan fabrikasında ilk olarak kompakt SUV modeli olan Seltos’un üretimini gerçekleştiren KIA, 2020 yılının başlarında MPV modeli Carnival’i üretime alacağını ve yeni yılda tanıtacağı kompakt SUV modellerinin üretimini de Hindistan’da gerçekleştirmek istediğini açıkladı.

23 milyon metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan, geleceğin hibrit ve elektrikli araç teknolojisi dikkate alınarak tasarlanan fabrikanın üretim sürecinde 450’den fazla robot yer alıyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu