Kia Rio makyajlandı

Makyaj ile birlikte sunulan gövde renkleri ve sekiz kollu 16 inç jant opsiyonu ile formunu canlı tutmayı başaran Kia Rio, bu yılın üçüncü çeyreğinde bayilerdeki yerini alacak.

Güney Koreli üretici makyajlı Rio’yu tanıttı. Rio, sadeleştirilmiş bir ön yüze ve yeni sis farlarına ev sahipliği yapan daha geniş ve daha agresif bir tampon sunuyor. Makyaj ile birlikte sunulan gövde renkleri ve sekiz kollu 16 inç jant opsiyonu ile formunu canlı tutmayı başarıyor. Ayrıca Rio makyaj ile birlikte tüm donanım paketlerinde LED farı standart sunuyor. 

Rio, iç mekanda makyaj ile birlikte merkez konsola yerleştirilen 8 inçlik yeni ekran ve 4.2 inçlik gösterge paneli sunuyor.  

Makyajlı Kia Rio’nun dış tasarımını selefinden ayırmak zor olsa da Rio, en büyük değişikliği kaputun altında sunuyor. Yeni 1.0 litrelik hafif hibrit motora kavuşan Rio, üç silindirli içten yanmalı motorla karbondioksit salınımını yaklaşık yüzde 8 oranında düşüren entegre marş motorunu kombine ediyor. Ayrıca Rio, EcoDynamics+ adlı yeni güç düzeneği ile 100 ve 120 hp güç seçeneği sunuyor.

Kia’nın yeni “akıllı manuel şanzıman” özelliğine sahip ilk modellerden biri olarak öne çıkan yeni Rio EcoDynamics+, manuel şanzımanı elektronik olarak kontrol edilebiliyor. Kia, Rio’da sunduğu yeni manuel şanızmanı normal manuellere göre yakıt anlamında daha verimli olduğunu ve emisyon salınımının daha düşük olduğunu belirtiyor. Makyajlı Kia Rio’nun bu yılın üçüncü çeyreğinde bayilerdeki yerini alması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu