Yeni Kia Sportage’de ilk ayrıntılar ortaya çıktı

Güney Koreli otomobil üreticisi Kia, Temmuz ayında tanıtacağı beşinci nesil Sportage'nın üç teaser görüntüsünü yayınladı. Yayınlanan teaser görüntüleri, Sportage'ın dördüncü nesle göre ciddi değişikliklere uğradığını gösteriyor.

Kia, Temmuz ayında tanıtacağı C-SUV sınıfındaki oyuncusu Sportage’ın teaser görüntülerini yayınladı. Beşinci nesil Sportage’ın Temmuz ayı tanıtımının ardından Kia, Eylül ayında aracın Avrupa versiyonunu tanıtacak.

Dördünü nesilden epey bir uzaklaşan beşinci nesil Sportage, Kia’nın Opposites United tasarım felsefesini sergiliyor. Güney Koreli markanın yayınladığı teaser görüntüler üç parçadan oluşuyor. Bunlardan iki tanesi ön ve arka tasarımı gösterirken, diğer görüntüde ise iç mekan yer alıyor.

Ön cephede göze çarpan büyük LED farlar ile kesintisiz şekilde bağlanan kaplan burunlu ızgara yeni nesil Sportage için önemli ipuçları veriyor. Uzun LED gündüz farları sunan yeni nesil Sportage, ön yüzü ile sadece eski nesline değil, markanın diğer modellerinden de kendini farklı kılıyor.

Yeni Sportage arkada ise geniş ve kaslı bir omuz çizgisi sunuyor. C sütununda sonra uzayan kelebek cam ise yeni Sportage’ın daha uzun olduğunu belirtiyor. Stopları birbirine bağlayan LED çıta ise Kia’nın elektrikli EV6 modelinden benzerlik taşıyor.

Sportage, tıpkı arka cephede sunduğu EV6’daki benzerliklere iç mekanda da yer veriyor. Sportage, aynı EV6’in iç mekanında olduğu gibi birleşik bir çift ekran sunuyor.

Kia’nın Kıdemli Başkan yardımcısı ve Global Tasarım Merkezi Başkanı Karim Habib, Sportage ile ilgili yaptığı açıklamada, “Doğanın modernlikle buluştuğu bir ortamda yarattığımız bir değerden ilham alan yeni Sportage, maceracı ancak çağdaş bir dış cephe ve öncü bir iç mekan ile tasarım normlarına meydan okuyor. Yeni Sportage ile sadece bir adım ileri gitmek istemedik, bunun yerine SUV sınıfında tamamen farklı bir seviyeye geçmek istedik.” dedi.

Güney Koreli marka Kia, önümüzdeki haftalarda beşinci nesil Sportage ile ilgili daha çok ayrıntıya yer verecek.

DAHA FAZLA OKU

KIA Sportage muhtemelen böyle olacak

Kia tamamen elektrikli EV6 modelini tanıttı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu