Kia’nın amiral gemisi Sorento’ya tasarım ödülü

Kia'nın amiral gemisi Sorento, Auto Bild Allrad tarafından düzenlenen yarışmada "Tasarım" kategorisinde ödül almayı başardı.

Güney Koreli otomotiv üreticisi Kia’nın, 2020 yılı üretim planında bulunan amiral gemisi Yeni Sorento, mart ayında tanıtılmasının ardından ödülleri de almaya başladı.

Covid-19 salgını nedeniyle 18 Mart’ta dijital kanallar üzerinden tanıtılan Yeni Sorento, Avrupa’nın en çok satan dört çeker araçlara yönelik dergisi Auto Bild Allrad tarafından düzenlenen yarışmada “Tasarım” kategorisinde ödül almayı başardı. Alınan bu ödül ile birlikte Kia, daha önce dört çeker olarak Stinger modelinin de iki defa ödül aldığı Auto Bild Allrad dergisinden üst üste üçüncü kez ödül almış oldu.

İlklerin SUV’u Yeni Sorento’nun tasarımı, önceki Sorento nesillerinin güçlü ve sağlam estetik anlayışına dayanmakla birlikte daha keskin çizgiler, köşeler ve daha dinamik gövde yapısıyla daha sportif bir duruş sergiliyor.

Yeni Sorento tıpkı ikiz kardeşi Hyundai Santa Fe gibi markanın yeni SUV platformu ile üretilen ilk KIA modeli olarak dikkat çekiyor. Dördüncü nesil Sorento, Avrupa’da hibrit ve dizel motor seçenekleri ile yollara çıkacak ve bunları bir de şarj edilebilir hibrit versiyon (Plug-in hibrit) takip edecek.

Yeni Sorento’nun yılın son çeyreğinde hibrit seçeneği ile Avrupa ve Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu