Land Rover’ın performans SUV’u Range Rover Sport Türkiye’de

İngiliz marka Land Rover'ın performans SUV'u Range Rover Sport'un Türkiye lansmanı Beykoz Kundura’nın etkileyici atmosferinde gerçekleşti. Yeni Range Rover Sport, Türkiye'de 3.0 litre dizel 300 bg ve 3.0 litre dizel 350 bg mild hibrit (MHEV) motor seçenekleri satışa sunuluyor.

Etkileyici yalın tasarım detayları ile heyecan uyandıran ve daha dinamik bir silüete kavuşan Yeni Range Rover Sport, yenilenen görünümüyle ayırt edici karakterini destekliyor.  Oldukça canlı ve dikkat çekici Vermillion Red lansman rengiyle tanıtılan Yeni Range Rover Sport, 12 farklı dış renk seçeneğini alternatif olarak sunuyor.

Geniş Yaşam Alanı, Daha Uzun ve Daha Yüksek Gövde Boyutlarıyla Destekleniyor

Yeni Range Rover’dan sonra MLA-Flex altyapısına sahip ikinci model olan Yeni Range Rover Sport, 1.820 mm yüksekliğe ve 4.946 mm uzunluğa sahip. Bu değerler bir önceki modele göre 17 mm daha yüksek ve 67 mm daha uzun olduğu anlamına geliyor. Ayrıca Yeni Range Rover Sport bir önceki nesle göre 74 mm artan aks mesafesiyle kullanıcısına, iç mekanda daha geniş bir yaşam alanı sunuyor.

Yeni Range Rover Sport’un Entegre Şasi Kontrol Sistemi, MLA altyapısı sayesinde en üst seviyede dinamizm ve stabilizasyon sağlıyor.

 Opsiyonel olarak sunulan üçüncü nesil Aktif Gürültü Önleme Sistemi, Yeni Range Rover Sport’ta sürekli olarak çalışıyor. Böylelikle kabinde yer alan yol sesleri ile dış sesler en aza indiriliyor. Bu özellik, Meridian Signature Ses Sistemi ile birlikte sunularak konforu en üst seviyeye çıkarıyor.

Manevra Kabiliyetini Artıran Hareketli Arka Tekerlekler

Opsiyonel olarak sunulan All Wheel Steering teknolojisi sayesinde arka tekerleklerin de bu dinamizme katılmasını sağlayan Land Rover mühendisleri, düşük hızlardaki manevralarda Yeni Range Rover Sport’un arka tekerleklerine 7,3 derecelik açıya kadar hareket kabiliyeti kazandırıyor. Böylelikle araç kompakt bir hatchback esnekliğine sahip oluyor.

Yeni Range Rover Sport, markanın ilklerine bir yenisini daha ekliyor. 23 inç jantlar bu modelle ilk defa sunulmaya başlıyor.

Terrain Response 2 ile Üstün Arazi Performansı

Land Rover’ın üstün arazi kabiliyetini simgeleyen teknolojisi Terrain Response Sistemi, Yeni Range Rover Sport’ta ikinci versiyonuyla yer alıyor. Yeni Adaptive Off-Road Cruise Control, Yeni Range Rover Sport’ta ilk kez sunulmaya başlanıyor ve bu yeni teknoloji zemin koşullarına göre araç hızını zorlu yol ve arazi koşullarında rahatça hareket etmeye yardımcı olacak şekilde güncelliyor.

Ödüllü Pivi Pro Bilgi-Eğlence Sistemi

Yeni Range Rover Sport’un araç içi eğlence sistemi de yolculukların keyfini en üst noktaya taşıyor. Araçta yer alan ödüllü Pivi Pro bilgi-eğlence sistemi, modern gösterge panosunun ortasına yerleştirilmiş yüksek çözünürlüklü, 13,1 inç kavisli dokunmatik ekrana sahip.

Güvenlik Odaklı Gelişmiş Sürücü Yardım Sistemi

Yeni Range Rover Sport’un dinamik performansı ve gelişmiş teknolojileri, yeni güvenlik odaklı Gelişmiş Sürücü Yardım Sistemleri (ADAS) tarafından destekleniyor. Tüm donanım seviyelerinde Acil Durum Frenleme, Derinlik Sensörü, ClearSight Ground View, Adaptif Farlar, Seyir Kontrolü, Sürücü Durumu Monitörü, Şerit Takip Asistanı ve Trafik İşareti Tanıma dahil olmak üzere 3D Çevre Görüş Kamerası bulunuyor.

Performansı Odağına Alan Yeni Motor Seçenekleri

Yeni Range Rover Sport, benzinli altı silindirli mild hibrit (MHEV) ve Ingenium dizel motorlarının yanı sıra artırılmış menzile sahip hibrit motorlar ile güçlü ve verimli V8 motorlu modeller ile sunuluyor.

Yeni Range Rover Sport SE, Dynamic SE, Dynamic HSE, Autobiography ve ilk yılına özel First Edition donanım paketleriyle Türkiye’de ilk etapta 3.0 litre dizel 300bg ve 3.0 litre dizel 350bg mild hibrit (MHEV) motor seçenekleri ile sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu