SEAT Ateca yeni yüzü ve yeni motorlarıyla geliyor

Makyajlanan SEAT Ateca, kazandığı yeni yüzü ve yeni motorlarıyla yeniden sahnede.

İspanyol otomobil üreticisi SEAT’ın, 300 binin üzerinde gerçekleştirdiği satış rakamıyla en başarılı SUV’u Ateca, hafif makyaj operasyonuna uğradı. Makyajla birlikte hafif tasarım değişikliğine uğrayan Ateca, önemli teknik yenilikler ve yeni bir Xperience donanım paketi ile geldi.

SEAT’ın Tarraco ve yeni Mk 4 Leon’da kullandığı altıgen panjur, makyajla birlikte Ateca’da da sunuluyor.  Ateca’da yer alan Reference, Style ve FR versiyonlarının arasına makyajla birlikte katılan Xperience; ön ve arka bölümünde, yan eteklerde ve cam çerçevesinde parlak metal dokunuşlarla araca sportif bir hava katıyor. SEAT, yeni Ateca’yı 16 ile 19 inç arası boyutlara sahip 14 farklı alaşım jant seçeneği ile sunuyor. Standart olarak LED farlara sahip olan araç, dinamik ve keskin sinyal lambalarına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca makyajla birlikte arka kısımda yazan Ateca yazısı da tıpkı Mk4 Leon’daki gibi el yazısı olarak yer alıyor.  

Dış mekanda sunduğu hafif değişikliği iç mekanda da sürdüren Ateca, değişiklikler olarak markanın en yeni 10.25 inçlik dijital göstergeye, 8.25 veya 9.2 inç ekranla tercih edilebilen bilgi eğlence sistemine ve yeni direksiyona kavuşuyor. Ayrıca direksiyon simidi ve ön cam, opsiyonel olarak ısıtmalı şekilde satın alınabiliyor. 

Makyajla birilikte motor yelpazesini genişleten Ateca, dört benzin ve iki dizel motor seçeneği sunuyor. Motor yelpazesinin en altında yer alan 1.0 litrelik TSI turboşarjlı ünite, ürettiği 110 HP gücü manuel şanzıman ile sunarken, 1.5 litrelik dört silindirli TSI motor ise 150 HP gücü çift kavramalı otomatik şanzımanla birlikte sunuyor. Yelpazenin en üstünde yer alan 2.0 litrelik TSI ünite ise 190 HP gücü yalnızca DSG ve dört tekerlekten çekiş sistemi ile sunuyor. 

Ateca’nın, mevcut modelde sunduğu 1.6 TDI motorun yerini ise makyajla birlikte gelen VW Grubu’nun yeni 2.0 litrelik TDI motoru alıyor. Bu ünite 115 HP gücü manuel şanzımanla, 150 HP gücü ise manuel veya DSG şanzıman seçenekleriyle sunuyor. 

Ateca’ya makyajla birlikte gelen motor seçenekleri:

 • Dört benzin seçeneği:
  • 1.0 litre 3 silindirli TSI 81kW / 110 HP, manuel şanzıman
  • 1.0 litre 3 silindirli TSI 85kW / 115 HP, manuel şanzıman
  • 1.5 litre 4 silindirli TSI 110kW / 150 HP, manuel şanzıman / DSG şanzıman
  • 2.0 litre 4 silindirli TSI 140kW / 190 HP, DSG şanzıman ve 4Drive
 • İki dizel seçeneği:
  • 2.0 litre 4 silindirli TDI 85kW / 115 HP, manuel şanzıman
  • 2.0 litre 4 silindirli TDI 110kW / 150 HP, manuel şanzıman / DSG şanzıman / DSG şanzıman ve 4Drive

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu