Mercedes’in ışıklı logosu başına iş açtı

GLE ve GLS modellerinde birkaç yıldır sunulan aydınlatılmış logo, yanlış bağlantı yüzünden NHTSA testlerinden geçemedi. 12.799 araç geri çağırılıyor.

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’ne (NHTSA) göre, aydınlatılmış logonun elektrik bağlantısında hata yapılmış olabilir ve hatanın diğer parçaları etkileme ihtimali de göz önünde bulundurulmalıdır.

Mercedes-Benz GLE

Logo ışığındaki bağlantı hatasının elektrikli direksiyonu, sol far ve silecek motorunu etkileyebileceği değerlendiriliyor.

NHTSA’ya göre logo ışığının etkilediği GLE ve GLS modellerininde güvenlik zafiyeti söz konusu olabilir, bu da iki modelin güvenlik standartlarını karşılayamadığı anlamına geliyor.

Mercedes-Benz GLS

Ancak konunun olumlu yanı, bu hatanın olduğu muhtemel 12.799 GLE ve GLS modelinde her hangi bir olumsuz haberin duyulmaması.

2020 model yılından itibaren GLE 350, 450 ve 580 versiyonları ile GLS 450 ve 580 varyantları geri çağırma kapsamına dahil edildi. Sorunu çözmek için, yetkili teknisyenler toprak bağlantısını yeniden yapacak. Mercedes, bu işlemden her hangi bir ücret talep etmeyecek. Geri çağırma işlemi 8 Aralık’ta başlayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu