Mercedes’ten bebeklere AMG GT

Mercedes-Benz, Alman üretici Hartan ile birlikte bebek arabası işine girdi. Tıpkı otomobil modellerinde olduğu gibi yeni tanıttığı bebek arabasında da; AMG GT, AVANTGARDE ve PERFORMANCE adını verdiği versiyonlar sunuyor.

Geçtiğimiz Mart ayında Bentley’in tanıttığı üç tekerlekli çocuk bisikletinin ardından şimdi de Mercedes bebek arabası işine girdi.

Alman bebek arabası üreticisi Hartan ile işbirliği sonucu ortaya çıkan minik Mercedes’ler, üç farklı versiyon olarak sunuluyor: AVANTGARDE, PERFORMANCE ve AMG GT. Tüm versiyonlarda iç mekanlar sertifikalı organik pamuktan üretilirken, AMG GT, özel AMG koltuk kılıfıyla kaplanmış. Metal şasi parçaları ise sertleştirilmiş alüminyumdan üretilmiş. Dolayısıyla hem hafif, hem de dayanıklı.

Süspansiyon sistemli büyük, kilitlenebilir döner tekerlekler, bebek arabasının her türlü arazide zahmetsizce hareket ettirilmesine olanak sağlıyor. Tümünde standart el freni, manyetik tokalı sofistike 5 noktalı emniyet kemeri sistemi ve yüksekliği ayarlanabilir tutamak üzerindeki reflektörler bulunuyor. Ters çevrilebilir koltuk ünitesi ile çocuğun yönü, yola veya ebeveynlerine dönük şekilde tek bilek hareketiyle değiştirilebiliyor. Diğer konfor özellikleri arasında, yatış pozisyonuna kadar çeşitli kademelerde ayarlanabilen sırt ve ayak bölümleri bulunuyor.

AMG GT modeli, Mercedes’in geçmişindeki efsanevi “ Silver Arrow ” yarış arabalarının onuruna Alp Grisi renginde boyanmış. Bu model, bir “AMG”ye yakışır şekilde, çapraz kollu AMG tasarım jantlar ve yüksek kaliteli bir AMG koltuk kılıfı ile sunuluyor. Ayrıca fanatik AMG tutkunları için kırmızı dikişli, siyah renkte bir seçenek ve grafit gri-kırmızı şaside mevcut.

AVANTGARDE

AVANTGARDE model serisinde hayvan bileşenleri içermeyen vegan bir kumaş olan yeni “Vegan Leatherette” malzemesi kullanılıyor. Beş farklı renk seçeneği sunulan AVANTGARDE versiyonunda manyetik olarak kilitlenen bir emniyet kemeri de sunuluyor. Ayrıca çocuklar için optimum güneş koruması sağlayan çift katlanır güneşliklere yer verilmiş.

PERFORMANCE

PERFORMANCE modeli, tamamen yeni bir bebek arabasının ilk örneği. Döner puset sınıfındaki tüm modellerin duayeni Hartan’dan efsanevi Topline S’nin halefi olarak, esneklik ve hareketlilik açısından yeni standartlar belirleyen benzersiz, modern bir model olarak geliştirildi. Bir bilek hareketiyle, puset tutacağı diğer tarafa döndürülebiliyor, böylece anne ve küçük yolcu, saniyeler içinde yüz yüze gelebiliyor. Ayrıca diğer modellerde olduğu gibi akıllı manyetik emniyet kemeri sistemi ve çift güneşlik ile donatılmış.

Tüm modellerde Bag2Go çanta standart olarak sunuluyor. Cep telefonu, anahtar, cüzdan veya şişeler için ideal olan bu çanta, puset sapına kolayca takılabiliyor.

AVANTGARDE modeli Avrupa ile eş zamanlı Türkiye’de de satışa çıktı. 12.499 TL’den başlayan fiyatlar, özelliklerine göre 19.690 TL’ye kadar çıkıyor. AMG GT modelinin Almanya fiyatı ise 998 euro.

FOTO GALERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu