MINI Electric, Türkiye yollarında

50 kW’lık hızlı şarj sayesinde 32.6 kWh kapasiteli pillerinin yüzde 80’ini sadece 35 dakikada doldurabilen MINI Electric, Türkiye’deki ilk sahibine kavuştu.

MINI’nin, uzun süredir heyecanla beklenen yüzde 100 elektrikli ilk seri üretim modeli MINI Electric, Türkiye’deki ilk sahibine kavuştu. Hem şehirli hem de elektrikli oluşuyla MINI tutkunlarına yeni bir yaşam tarzı sunan MINI Electric, Classic donanım paketi ve Metalik Gri/Moonwalk renk tercihiyle, İstanbul’da yaşayan Bora Atakol’un oldu.

50 kW’lık hızlı şarj sayesinde 32.6 kWh kapasiteli pillerinin yüzde 80’ini sadece 35 dakikada doldurabilen MINI Electric, özel olarak geliştirilen lityum-iyon bataryaları ile tam şarjda 232 km’ye kadar menzil sunuyor. Güncel MINI 3 Kapı modeli üzerinde geliştirilen MINI Electric, 184 HP güç ile 270 Nm tork üreten motoru 0-60 km/s ivmelenmesini sadece 3.9 saniyede, 0-100 km/s ivmelenmesini ise 7.3 saniyede tamamlıyor.

Genlerindeki karakteristik MINI özelliklerini oluşturan keyifli sürüş, etkileyici tasarım ve premium kalite anlayışını koruyan MINI Electric, markanın ilk yüzde yüz elektrikli seri üretim modeli olma özelliğini taşıyor. Tamamen MINI tarafından geliştirilen sürüş dinamikleri sayesinde MINI Electric benzersiz bir kullanım keyfi sunuyor.

MINI Electric, iç mekanda sunduğu 6.5 inçlik renkli ekrana sahip gösterge paneli ile de diğer MINI modellerinden kendini ayırmayı başarıyor. Standart olarak sunulan LED farlar, LED sis farları ve MINI Connected dokunmatik ekran, Yeni MINI Electric’in dikkat çeken donanımları arasında yer alıyor. Sport, Mid, Green ve Green+ olmak üzere dört farklı sürüş modu sunan MINI Electric’in, bu modlara göre değişen tema ve renklere bürünebilen renkli ekranından otomobille ilgili diğer sürüş bilgilerine de erişilebiliyor.

Bataryaların da etkisiyle MINI Cooper S 3 Kapı’ya göre sadece 145 kg daha ağır olan MINI Electric’in 211 litrelik bagajı hacmi, koltukların yatırılmasıyla birlikte 731 litreye kadar çıkabiliyor. Yüksek voltajlı batarya paketinin otomobilin zeminine yerleştirilmesi sayesinde MINI Electric’in bagaj kapasitesinde herhangi bir değişiklik bulunmuyor. Aracın Türkiye satış fiyatı 311.038 liradan başlıyor, 366.198 liraya kadar çıkıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu