Mitsubishi Avrupa’dan çekiliyor

Şirkete yakın bir kaynaktan edilinen bilgiye göre, Japon üretici yakın tarihte Avrupa pazarına veda edecek. Eylül ayından itibaren en çok sattığı (!) 3 SUV modeli Avrupa'ya ihraç etmeyi durduracak.

Japon otomobil üreticisi Mitsubishi’den Avrupa’daki bayilerini üzecek haber: Önümüzdeki ay 3 SUV modelini satıştan kaldırıyor. Mitsubishi’ye yakın bir kaynaktan elde edilen bilgiye göre, Japon üretici, Avrupa’da en çok sattığı  Outlander Plug-in Hybrid’in yanı sıra ASX ve Eclipse Cross’un ihracatını Eylül ayı başından itibaren durduruyor.

Geçen ay Japon otomobil üreticisi , kaynaklarını Güneydoğu Asya’ya odaklamak için Avrupa’daki operasyonlarını durduracağını duyurmuştu, ancak bunun ne zaman gerçekleştirileceği konusunda bir tarih vermedi. Görünen o ki şirket kısa zaman aralığında Avrupa’dan çekilecek.

Aynı kaynak, küçük hatchback modeli Space Star ve Türkiye’de neredeyse Mitsubishi markasını ayakta tutan L200 pick-up’ın 2020 sonuna kadar ihracatına devam edileceği bilgisini verdi. Mitsubishi Türkiye Distribütörü Temsa Motorlu Araçlar, Türkiye’nin yorumu hakkında her hangi bir açıklama yapmadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu