Nissan İngiltere’de 248 çalışanını işten çıkarıyor

Nissan düşen talepler nedeniyle, İngiltere’deki en büyük otomobil üretim tesisi konumunundaki Sunderland fabrikasından 248 çalışanının işine son verdi.

Japon otomotiv üreticisi Nissan, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle düşen talepler doğrultusunda İngiltere’nin Sunderland’deki fabrikasında farklı departmanlarda görev alan 248 personelini işten çıkarma kararı aldı.

Nissan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Avrupa’daki mevcut iş durumu göz önüne alındığında, Sunderland tesisimizde daha düşük hacimli bir dönemle karşı karşıyayız. Ne yazık ki, tesiste görev yapan 248 geçici personelin sözleşmelerini uzatmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Nissan Leaf

Virüsün etkisini azalması ile yalnızca tek bir montaj hattını faaliyete geçirerek üretime hafiften başlayan Nissan, Qashqai ve Leaf’in üretildiği ikinci montaj hattının ise 22 Haziran’da açılacağını belirtti. Ayrıca İspanya ve Endonezya fabrikalarını tamamen kapatan Nissan, Avrupa’daki varlığını büyük ölçüde azaltmış durumda. Üretici, global araç serisini ve üretim kapasitesini de yüzde 20 oranında küçülttü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu