Nissan’dan Hindistan için yeni küçük SUV Magnite

Küçük pazarlarda satışa sunulması planlanan Magnite, Nissan'ın SUV gamının giriş ürünü olarak satışa sunulacak.

Japon otomobil üreticisi Nissan, SUV segmentinin en dikkat çekici fiyat/performans ürünlerinden birinin örtüsünü kaldırdı.  Nissan’ın küçük SUV modeli Hindistan pazarında rol alacak. Juke’nin bile büyük kabul edildiği küçük pazarlarda satışa sunulması planlanan Magnite, Nissan’ın SUV gamının giriş ürünü olarak satışa sunulacak. 4 metrenin altında kalan bir uzunluğa sahip olan araç, Hindistan’da Kia Sonet gibi modellere rakip olacak.

Standart olarak LED sunulan aracın kabininde, kablosuz şarj ünitesi, JBL marka hoparlörler ve 360 derecelik görüş sunan kamera sistemi gibi pek çok teknoloji yer alırken, Android Auto ve Apple CarPlay destek özelliği de standart donanımlar arasında dikkat çekiyor.

Magnite, tamamen dijital gösterge panelinin yanı sıra 8 inçlik dokunmatik bilgi eğlence sistemi sunuyor. Segment lideri olmasını sağlayan diz mesafesi ve 336 litreye varan bagaj hacmi de Magnite’nin sınıfından başarılı bir model olacağının göstergesi.

Nissan’nın küçük SUV’u Magnite da Renault-Nissan ortaklığındaki diğer modeller gibi CMF-A+ platformunu kullanıyor. Yerden yüksekliği 205 milimetre olan araç, baz versiyonunda 1.0 litrelik atmosferik bir motor kullanacak. 73 beygir güç üretebilen bu ünite 5 ileri vitesli manuel şanzıman ile sunuluyor. Üç silindirli turbo motor seçeneği ise 96 beygir gücünü manuel ya da CVT şanzıman ile tekerlerine iletebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu