Off-Road Pilotu İlayda Hancı’nın Samsun Zaferi

Ülkemizin lisanslı tek kadın Off-Road pilotu İlayda Hancı, 2018 sezonunda BANTBORU Off-Road Team renkleriyle kendi klasmanında şampiyonluk iddiasını sürdürüyor. Hancı, Türkiye Off-Road Şampiyonasının 3. ayağı Samsun’da Batuhan Korkut ko-pilotluğunda S1 klasmanında birincilik kazandı.

2018 Türkiye Off-Road Şampiyonası’na, BANTBORU Off-Road Team renkleriyle S1 klasmanında şampiyonluk hedefiyle başlayan İlayda Hancı, şampiyonanın Samsun Vezirköprü’de üçüncü ayağını klasman birinciliği ile kapattı.

BANTBORU renkleri taşıyan Suzuki Grand Vitara’sıyla yarışan İlayda Hancı ve ko-pilotu Batuhan Korkut, etapları oldukça zorlu geçen ve rekabetin son tura kadar sürdüğü yarışta, BANTBORU Off-Road Team ‘Rekabetçi Performans’ söylemlerine uygun olarak doğayla ve rakipleriyle mücadeleyi bırakmadan klasman birinciliğine ulaştılar.

Şampiyonanın Sakarya ve Ankara’da düzenlenen ilk iki ayağında, üçüncülük puanlarıyla elde eden Hancı, üçüncü ayakta aldığı birincilik puanlarıyla iddiasını yükselti. Şampiyonanın, Sinop, Denizli, Karabük ve İstanbul’da yapılacak 4 ayağı daha bulunuyor.

BANTBORU Off-Road Team, İlayda Hancı pilotajında, 7 ayaktan oluşan Türkiye 2018 Off-Road Şampiyonası’nın tüm yarışlarının yanı sıra, Ağustos ayı içerisinde gerçekleşecek uluslararası TransAnatolia 2018 yarışına katılacak.

Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın kalan yarışları, şu şekilde sıralanıyor; Sinop SİNOFF (28-29 Temmuz), Denizli DENDOFF (29-30 Eylül), Karabük KARDOFF (27-28 Ekim), İstanbul İPSK (24-25 Kasım),

TransAnatolia 2018 yarışı ise, 4 – 11 Ağustos tarihleri arasında koşulacak.

Bantboru Hakkında

Sanayi üretiminde 45 yılı aşkın köklü bir geçmişe sahip bulunan BANTBORU, otomotiv ve dayanıklı tüketim ürünleri sektörlerinde önem taşıyan boru sistemlerinin dünyanın en büyük 5 üreticisinden biri ve ülkemizin bu alandaki lider uzman kuruluşudur. BANTBORU, 500’den fazla çalışanıyla 30 bin metrekarelik kapalı alana yayılı üretim tesislerinde hammaddeden nihai ürüne kadar tüm prosesleri kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir. Kendi bünyesinde oluşturduğu Ar-Ge Merkezi, 2015 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “BANTBORU Ar-Ge Merkezi” olarak onaylanan BANTBORU, güçlü global markaları geliştirerek ülkemizin ihracatını artırma misyonuyla dünyada bir ilk olma özelliği taşıyan TURQUALITY® Marka Programı kapsamında desteğe uygun görülen kuruluşlar arasında yer almaktadır ve Birleşmiş Milletler Kadının Güçlendirilmesi Prensipleri imzacısıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu