Opel 2021’e iddialı başladı

2020 yılı marka sıralamasını Opel, toplam pazarda yaklaşık 35 bin satış ve yüzde 4.4 pazar payı ile yedinci sırada kapattı.

Alman otomobil markası Opel, bir önceki yıla göre üç sıra yükselen sıralamasıyla, binek araç pazarında yüzde 5.1 pazar payı ile altıncı, hafif ticari araç pazarında ise yüzde 1.9’luk pazar payı ile dokuzuncu sırada yer aldı.

Yıl içerisinde tanıtımını yaptığı yeni Corsa, Astra ve Insignia modelleri ile pozitif bir ivme yakalayan Alman markası özellikle B-HB segmentinde yakaladığı başarı ile dikkat çekiyor. Yeni Corsa, Türkiye’de satışa sunulduğu mart ayından itibaren yüksek talep gördü ve 10 bin adede yakın satış elde etti. Üç jenerasyonu ile art arda AutoBest ödülü kazanan yeni Corsa, aralık sonu itibariyle B-HB segmentini yüzde 10’un üzerinde segment payı ile ikinci sırada tamamladı.

Opel Corsa

Opel, 2020 yılında yakaladığı iddialı yükselişi, 2021 yılının ilk ayında da iddialı kampanyalarla taçlandırıyor. Ocak ayına özel finansman olanakları ve ayda 2 bin 500TL’den başlayan taksitli ödeme seçenekleri ile iddialı satın alma koşullarına yer veren Alman üretici, ÖTV muafiyeti bulunan müşteriler için sunduğu geniş model ve donanım seçenekleriyle de ön plana çıkıyor.

Yılın ilk ayında Opel, Grandland X modellerinde 150 bin TL kredi için 24 ay yüzde 0,69 faiz imkanına ek ayda 3 bin 300TL’den başlayan taksit seçeneği sunuyor. Yine ocak ayına özel stoklarla sınırlı Grandland X Enjoy Black Edition donanımı ise 305 bin TL’den başlayan fiyatlar ile showroomlarda yerini alıyor.

Opel Grandland X

Teknolojik yenilikleri ve ayrışan özellikleri bünyesinde barındırarak her profile hitap eden ve 2020 yılını segmentinde ikinci sırada tamamlayarak büyük bir başarıya imza atan yeni Corsa’ya ise ocak ayında, 75 bin TL kredi için 24 ay yüzde 0,69 faiz imkanına ek ayda 2 bin 500TL’den başlayan taksitlerle ve 144 bin 600TL’den başlayan fiyatlarla sahip olunabiliyor.

Opel, ocak ayına özel olarak, Combo modellerinde 150.000TL’ye varan 24 ay yüzde 0,69 faiz imkanına ek ayda 2 bin 500TL’den başlayan taksit seçeneği sunuyor. Ayrıca kobilere özel fırsatlar sunuyor. Yine yılın ilk ayına özel Combo Life’a 181 bin 300TL’den başlayan fiyatlar ile sahip olunuyor.

Opel Insignia

Opel’in kasım ayında tanıtılan D segmentindeki amiral gemisi yeni Insignia ise 200 bin TL kredi için 24 ay  yüzde 0,69 faiz olanağı ile ocak ayında sevenleri ile buluşuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu