Opel Crossland: Bir makyajdan daha fazlası

Opel Crossland X makyajlandı ve adındaki X'ten kurtuldu. Yoluna Crossland olarak devam edecek olan B-SUV modelin ön cephesi yeni Mokka ile aynı görüntüye kavuştu.

Makyajlı Crossland’de ön ızgarayı ve farları organik olarak birbirine entegre eden yeni Opel Vizor mimarisi aracın ön bölümünü tamamen kaplayan bütünleşik tek bir yüz oluşturuyor. Bu tasarım yaklaşımı otomobilin olduğundan daha geniş görünmesini sağlarken aynı zamanda ön bölüm tek bir parçadan oluşuyor hissi veriyor. Opel Şimşek logosu ise ön ızgaranın ortasında cesurca sergileniyor. Yeni Opel Vizor tasarım yaklaşımı 2020 yılından başlayarak tüm yeni Opel modellerinin ayırt edici özelliği olarak kullanılacak ve gelecekte en güncel teknolojileri bir araya getirecek. Yeni Crossland, dıştan çekici ve kompakt, içerde ise geniş ve modern görünümüyle çok yönlü bir otomobil.

Tasarıma ek olarak şasi ve direksiyon sistemi dahil teknik mimarisi, uyarlanabilir çekiş kontrol sistemi IntelliGrip (Grip Kontrol) ile donanım paketi de yenilendi. Yeni donanımlarla ürün çeşitliliği ve ürün niteliği artırılan Crossland, yan cephede sadece marşpiye üstü krom çıta kazanırken, arka cephede de öndekine benzer değişime uğradı.

İki stop arasında piano lake siyah parça ilave edilen ve Opel logosu küçülen Crossland’in adı da logonun altına geniş aralıklı harflerle yazıldı.

Geliştirilen şasi ve yürüyen aksam sayesinde yeni Crossland çok daha dinamik bir sürüş karakteri sergiliyor. Rüsselsheim’daki Opel mühendisleri, MacPherson tipi ön ve torsiyon kollu arka aks için yeni yaylar ve amortisörler geliştirdiler. Yenilenen ve daha hassas bir sürüş sunan direksiyon sistemi sayesinde yeni Crossland konfor ve sürüş dinamikleri arasında benzersiz bir denge kuruyor.

Opel, Avrupa’da, 2021 yılı başlarında bayilere ulaşacak olan yeni Crossland modeli için yakında sipariş almaya başlıyor. Yeni Crossland’in Türkiye satışının ise 2021’in ilk çeyreğinde başlaması planlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu