Oyak Renault 27 Nisan’da üretime başlayacak

Oyak Renault, çalışanlarının sağlığına yönelik gerekli tüm korunma tedbirleri, geçici duruş süresinde aldıklarını ve bu doğrultuda, 27 Nisan Pazartesi günü itibarıyla üretim faaliyetlerine yeniden başlama kararı aldıklarını açıkladı.

Oyak Renault, T.C. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere ulusal ve uluslararası otoriteler tarafından paylaşılan bilgiler ve yönergeler doğrultusunda, çalışanlarının sağlığına yönelik gerekli tüm korunma tedbirleri, geçici duruş süresinde aldıklarını ve bu doğrultuda, 27 Nisan Pazartesi günü itibarıyla üretim faaliyetlerine yeniden başlama kararı aldıklarını açıkladı.

Üretime verdiği geçici ara sırasında yapılan çalışmalar kapsamında, personel servisleri, üretim hatları, tüm çalışma ve ortak kullanım alanlarında sosyal mesafeyi ve korunma tedbirlerini kapsayacak şekilde gerekli önlemleri aldıklarını açıklayan Oyak Renault, bunlara ek olarak, ekiplerin çalışma saatleri de sosyal teması en aza indirecek şekilde yeniden planlanladıklarını, hijyen kuralları ve koruyucu önlemler hassasiyetle uygulanmaya devam edeceğini belirtti.

Ayrıca Oyak Renault, uyulması gereken yeni çalışma kuralları ve önleyici tedbirler konusunda tüm çalışanlarını bilgilendirdiklerini, birim yöneticilerine yönelik eğitimler gerçekleştirdiklerini ve üretime başlayacağı ilk gün, tüm çalışanların bu eğitimleri tamamlayıp işbaşı yapacağını açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu